Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Działania „Bezpieczne przejście”

Od samego rana policjanci gostynińskiej drogówki prowadzą działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Mundurowi szczególną uwagę będą zwracać na kierujących i pieszych łamiących prawo w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.
Ideą działań „Bezpieczne przejście” jest całkowite wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, zwłaszcza na oznakowanych przejściach. Ulice oraz odcinki dróg, gdzie odnotowano wypadki drogowe, w których zostali potrąceni piesi zostają objęte szczególnym nadzorem. Dzisiejsze działania prowadzone są od godziny 6.00 do 22.00.
Wśród kierowców podstawowe błędy to wyprzedzanie przed i na przejściu dla pieszych, nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu czy omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Z kolei piesi najczęściej wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem, zapominając że nawet niewielka prędkość pojazdu nie daje kierującemu możliwości natychmiastowego zatrzymania auta.
Pamiętajmy, że stosowanie się do przepisów nie tylko chroni nas przed sankcjami karnymi, ale przede wszystkim chroni nasze zdrowie i życie.

  • Bezpieczne przejście

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt