Piłkarskie święto w Gostyninie. Legia II wygrywa po dogrywce

Na ten mecz czekało wielu kibiców i sympatyków piłki nożnej w Gostyninie. Mecz pucharowy z Legią przyciągnął na trybuny Stadionu MOSiR ponad 500-osobową widownię. Specjalna oprawa, w której uczestniczyli zawodnicy grupy młodzieżowej U-11 Mazura, którzy wyprowadzili zawodników obu zespołów, dodatkowo podkreślała wagę piłkarskiego święta w Gostyninie. W kadrze Legii II na mecz z Mazurem znalazło się dwóch zawodników, którzy znajdują się w kadrze pierwszego zespołu Legii trenera Jacka Magiery - Ghańczyk Sadam Sulley oraz Tomasz Nowotka.

Spotkanie zaczęło się od sporej przewagi gości, którzy mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki. W 21 minucie po zespołowej akcji i asyście Eryka Więdłochy bramkę zdobył dla gości Grzegorz Aftyka.

Mazur wyrównał po przewie, za sprawą wykończenia akcji przez grającego trenera Bartłomieja Dębickiego w 57 minucie.

Mimo kilku doskonałych okazji do podwyższenia wyniku meczu przez Legię a także Mazura, m.in. po strzale w poprzeczkę z 72 minuty Gracjana Sobczaka, wynik się nie zmienił i sędzia Marek Lewandowski zarządził dogrywkę.

W pierwszej jej części bramkę na 2:1 dla Legii zdobył po strzale z dystansu Eryk Rakowski. Mazur niestety nie miał już sił, aby doprowadzić do remisu i w kolejnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego ZPN zagra Legia II Warszawa.

Kolejny mecz Mazura Gostynin to spotkanie 17 kolejki Ligi Okręgowej - Mazur kontra Świt Staroźreby - w sobotę, 22 kwietnia 2017 r. o godz. 17:00 na Stadionie MOSiR.

Mazur Gostynin - Legia II Warszawa 1:2 po dogrywce (1:1) (0:1 do przerwy)

Bramki: 57' Bartłomiej Dębicki - 21' Grzegorz Aftyka, 98' Eryk Rakowski

Sędziowie: Marek Lewandowski jako główny oraz Kochański i Barna (WS Warszawa)

Mazur: Bartosz Tomczak - Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Wróblewski, Paweł Winnicki, Patryk Matusiak (94' Michał Matecki), Mateusz Ostrowski (72' Bartosz Dutkiewicz, 106' Patryk Gronalewski), Bartłomiej Dębicki, Rafał Wilamowski, Gracjan Sobczak, Piotr Wachaczyk - żółta kartka, Jakub Kustra

Ławka rezerwowych: Hubert Borowy, Patryk Gronalewski, Bartosz Dutkiewicz, Michał Matecki, Łukasz Kiełbasa,

I trener: Piotr Dutkiewicz; II trener: Bartłomiej Dębicki, kierownik drużyny: Paweł Kowalski

Legia II: Mateusz Kochalski - Bartosz Skowron, Mateusz Żyro, Sebastian Walukiewicz - żółta kartka, Maciej Ostrowski, Adrian Małachowski, Konrad Handzlik (18' Mateusz Praszelik), Grzegorz Aftyka (72' Tomasz Nowotka), Miłosz Szczepański (58' Eryk Rakowski), Alban Sulejmani (46' Sadam Sulley), Eryk Więdłocha - żółta kartka;

Ławka rezerwowych: Dominik Kąkolewski, Eryk Rakowski, Mateusz Praszelik, Mateusz Leleno, Patryk Czarnowski, Tomasz Nowotka, Saddam Sulley