Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

KPP w Gostyninie informuje

Policjanci szkolili się z pierwszej pomocy

Policjanci gostynińskiej komendy szkolili się z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Mundurowi mieli okazję przypomnieć sobie i utrwalić zasady, których znajomość nie raz przydaje się w służbie w różnych sytuacjach, a nierzadko również poza nią.
Służba to przede wszystkim troska o bezpieczeństwo innych nawet z narażeniem życia. To również umiejętność radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Zdarza się, że policjanci jako pierwsi przyjeżdżają na miejsce np. wypadku drogowego. Wtedy ratują życie, udzielają pierwszej pomocy i reanimują poszkodowane osoby do czasu przybycia wykwalifikowanych służb medycznych.
Wczoraj (16.03.) w gostynińskiej komendzie policji rozpoczął się cykl szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzili funkcjonariusze naszej komendy: sierż.szt. Żaneta Kołodziejska i sierż.szt. Marcin Lewandowski. Po krótkim wykładzie policjanci prezentowali praktyczne umiejętności udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Instruktorzy najpierw pokazywali jak należy prawidłowo wykonywać czynności ratownicze, a następnie uczestnicy szkolenia w sposób praktyczny doskonalili swoje umiejętności. Zajęcia odbywały się przy użyciu fantomu, tak aby w sposób jak najbardziej realny odwzorować udzielanie pomocy poszkodowanym.
Instruktorzy podkreślali, że gdy osoba potrzebuje pomocy, najważniejsze jest wezwanie lekarza. Należy to robić zawsze i natychmiast, bo ta czynność jest również udzieleniem pomocy. Kolejną ważną czynnością jest udrożnienie dróg oddechowych, aby nie doprowadzić do uduszenia i niedotlenienia mózgu. Jeżeli poszkodowany nie oddycha niezwłocznie należy podjąć resuscytację, co również w dniu wczorajszym ćwiczyli funkcjonariusze.
Pamiętajmy podczas działań ratowniczych najważniejsze są pierwsze minuty. Gdy dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia, to po ok. 4 minutach dochodzi do nieodwracalnych zmian w komórkach mózgu. W takich sytuacjach każda minuta udzielanej pomocy może uratować życie osobie poszkodowanej.  

Spotkanie dla kandydatów do służby w Policji

Pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie w dniu 22 marca br. o godz. 11.00 organizują spotkanie dla kandydatów do służby w Policji. Serdecznie zapraszamy.
Zawód policjanta jest służbą i wymaga od kandydatów określonych predyspozycji, a także chęci robienia w życiu czegoś pożytecznego oraz pracowania na rzecz społeczeństwa. Wybierając swoją przyszłość warto wiedzieć, że Policja oferuje szeroki wachlarz możliwości rozwoju, a także uzupełniania swojego wykształcenia na poziomie studiów różnego stopnia i w ramach szkoleń specjalistycznych.
Wstąp w szeregi Policji i przyjdź na spotkanie dla kandydatów do służby, które odbędzie się 22 marca br. o godz. 11.00 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie przy ul. 3 Maja 17. Pracownicy oraz policjanci szczegółowo omówią zasady rekrutacji oraz pomogą wypełnić niezbędne dokumenty.
Przypominamy, że nabór do Policji trwa cały rok, a kandydat musi spełnić ściśle określone warunki:
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
- nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
- korzystający z pełni praw publicznych,
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

 

Akcja „PASY” z marihuaną w tle

Gostynińscy policjanci, w ramach ogólnokrajowych działań „PASY”, skontrolowali ponad 30 pojazdów. Wśród nich 20-letni mieszkaniec Gostynina kierował BMW będąc pod działaniem środka odurzającego.

W trakcie działań „PASY” gostynińscy policjanci skupili się głównie na sprawdzaniu czy kierowcy jak i podróżujący stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 30 pojazdów, spośród których 22 kierujących i 1 pasażer nie mieli zapiętych pasów w trakcie poruszanie się pojazdem.

Podczas działań szczególną uwagę policjanci zwrócili na poruszające się ulicami miasta osobowe BMW. Pojazd miał zaparowane szyby, a wewnątrz przebywało 5 osób. Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli i jak się później okazało 20-letni mieszkaniec Gostynina kierował pojazdem będąc pod działaniem środka odurzającego. Wstępne badania laboratoryjne wykazały, że była to marihuana.

Na chwilę obecną trwają dalsze czynności, mające na celu ustalenie stężenia środka w organizmie tego młodego kierowcy. W zależności od ich wyników 20-latek będzie odpowiadał za przestępstwo bądź wykroczenie kierowania pojazdem w stanie po użyciu środków odurzających.

sierż.szt. Dorota Słomkowska

 

  • KPP szkolenie
  • KPP szkolenie

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt