Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Miasto stara się o utworzenie Klubu Seniora "Parostatek"

W odpowiedzi na wielokrotnie zgłaszane przez mieszkańców Gostynina potrzeby w zakresie wsparcia dla seniorów informujemy, że wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, w dniu 13 marca 2017 r. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie do utworzenia i wyposażenia pierwszego w Gostyninie Klubu Seniora "Parostatek".

Zadanie planowane jest jest do realizacji przy wykorzystaniu środków finansowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego "SENIOR+" na lata 2015-2020.

Placówka zlokalizowana zostanie na I pietrze "MCH Stara Betoniarnia" w Gostyninie, przy ul. Bierzewickiej 32. W tym celu zostanie zaadaptowane około 140 m2 powierzchni użytkowej.

Planowane są prace adaptacyjne i wyposażenie:

  • sali do gimnastyki ruchowej
  • sali do relaksu audiowizualnego,
  • pomieszczenia do przygotowania i spożywania posiłków
  • sali rozwoju osobistego i integracji

Szacunkowy koszt realizacji zadania w części adaptacyjnej to 115 000,00 zł, w tym 92 000,00 zł pochodzić ma z dotacji ministerialnej.

Ponadto Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie do utrzymania nowo powstałego Klubu Seniora. Zgodnie z dokumentacją naboru Beneficjentów obowiązuje limit dotacji - 40% kosztów kwalifikowanych i nie więcej niż 200 zł kosztów na jedno miejsce.

Prace adaptacyjne rozpoczną się niezwłocznie po otrzymaniu informacji o pozytywnej rekomendacji Wojewody Mazowieckiego do dofinansowania Klubu. Placówka będzie mogła rozpocząć działalność w drugim półroczu 2017 roku oraz kontynuować działalność w latach 2018-2020.

 

Foto: google.pl

  • klub seniora

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt