Gostmat Gostynin zdobywa brązowy medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski w I Lidze.

W dniach od 4 do 13 września 2020r. szachiści Gostmatu reprezentowali Gostynin w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w szachach klasycznych – I lidze. Zawody odbyły się w Ustroniu. Organizatorem mistrzostw był Polski Związek Szachowy.

W I lidze corocznie uczestniczy 10 czołowych zespołów szachowych z terenu całego kraju. Drużyny rywalizują ze sobą na sześciu szachownicach. W każdej z drużyn musi grać minimum jedna kobieta - na szachownicy nr 6, na pozostałych szachownicach (nr 1-5) mogą grać zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Mistrzostwa przeprowadzono systemem kołowym, każda z drużyn rozegrała 9 pojedynków. Tempo gry było typowe dla obecnych szachów klasycznych, czyli 1,5 godziny na wykonanie 40 posunięć + 30 minut na dokończenie partii + 30 sekund dodawane po wykonaniu każdego ruchu na szachownicy.

Drużyna Gostmatu Gostynin zgromadziła w I Lidze 13 pkt. i zajęła 3 miejsce – zdobywając kolejny medal w rozgrywkach rangi „Mistrzostw Polski”. W ramach występu w I Lidze szachiści GOSTMAT-u odnieśli 5 zwycięstw, 1 porażkę i 3 remisy.

Tytuł Drużynowego Mistrza Polski w I Lidze zdobył zespół LKSz GCKiP Czarna, drugie miejsce zajął klub RODŁO Opole.

Indywidualnie z zawodników Gostmatu Gostynin najlepiej zagrali: Damian Lewtak (złoty medal na szachownicy nr 2) i Krzysztof Budrewicz (złoty medal na szachownicy nr 3) – którzy znaleźli się w najlepszej „szóstce” I Ligi. Poza nimi medale z naszego klubu zdobyli także Kamil Plichta (srebrny medal na szachownicy nr 1) i Wojciech Reza (srebrny medal na szachownicy nr 4).

Występ szachistów Gostmatu Gostynin w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w szachach klasycznych – I lidze częściowo dofinansowany był ze środków Gminy Miasta Gostynina.