Pięciobramkowa porażka

24 kolejka IV Ligi Mazowieckiej zapisze się jako najwyższa porażka Mazura Gostynin w sezonie 2017/18. Gostynińska drużyna bo dość przyzwoitej grze w pierwszej połowie i fatalnej grze w drugiej przegrała w Ząbkach z Dolcanem 1:6.

Mazur w potyczce z byłym pierwszoligowcem choć nie był faworytem, to jednak znów nie zdobył punktów, na dodatek po raz kolejny rozgrywając na dość dobrym poziomie jedynie 45 minut.

Dolcan na samym początku meczu objął prowadzenie, w 5 minucie po akcji lewą stroną strzałem zakończył ją Damian Nawrocki i Dolcan objął prowadzenie.

Pierwsza polowa jednak była dość wyrównana, Mazur próbował przedostać się po kontratakach pod bramkę rywala, jednak ataki zatrzymywały się głównie na około 30 metrze przed bramką.

Niestety, druga połowa na samym początku po raz kolejny przeniosła podwyższenie prowadzenia rywala, w 49 minucie Przemysław Bella po dośrodkowaniu z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie piłkarzy z Ząbek. Kolejne bramki padały w 67 minucie, po fatalnym wybiciu piłki przez bramkarza Mazura piłkę przejął i skierował ją do pustej bramki Konrad Cichocki, na 4:0 trafił w 75 minucie po dośrodkowaniu i strzale głową Maciej Stańczyk.

W 81 minucie padła honorowa bramka dla Mazura, po rzucie rożnym dobry strzał głową w wykonaniu Bartłomieja Dębickiego przy pomocy zasłaniającego bramkarza Dolcanu Mateusza Matrackiego Jakuba Kustry wpadł do siatki.

Niestety, ostatnie minuty to dominacja gospodarzy, na 5:1 trafia w 87 minucie Przemysław Więczek a wynik meczu w ostatniej akcji na 6:1 ustala Daniel Kozik.

W tabeli bez zmian, trzecia ligowa porażka z rzędu nie spowodowała zmian, Mazur z 18 punktami nadal zajmuje 13 miejsce.

Kolejne spotkanie - 24 kolejki - w sobotę, 12 maja 2018 r. o g. 16:00 na Stadionie MOSiR Gostynin Mazur zagra z MKS Ciechanów.

MKS Dolcan Ząbki - Mazur Gostynin 6:1

Bramki: 5' Damian Nawrocki, 49' Przemysław Bella, 67' Konrad Cichowski, 75' Maciej Stańczyk, 87' Przemysław Więczek, 90+1' Daniel Kozik - 82' Bartłomiej Dębicki

Dolcan: Mateusz Matracki - Przemysław Szulakowski, Andrii Rohozin, Bartłomiej Belcer, Konrad Cichowski (79' Bartosz Wybraniec), Daniel Nawrocki (71' Przemysław Więczek), Krystian Lewandowski (58' Jakub Stepnowski), Patryk Szeliga (68' Marcin Stańczyk), Dariusz Dadacz (76' Paweł Barzyc), Piotr Augustyniak, Przemysław Bella; trener: Michał Pulkowski

Mazur: Bartosz Tomczak - Arkadiusz Majchrzak, Piotr Dutkiewicz, Damian Skumórski, Łukasz Kiełbasa - Michał Matecki (74' Jarosław Kułaga), Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski (82' Patryk Matusiak), Bartosz Wiśniewski - Rafał Wilamowski (74' Bartosz Komorowski), Eryk Przybylski (46' Jakub Kustra); trener: Waldemar Figurski

żółte kartki: Lewandowski - Majchrzak