Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Bezpłatne spotkania informacyjne dla przedsiębiorców

ESG i raportowanie zrównoważonego rozwoju. Co to jest i jak się do niego przygotować?
 
Dlaczego warto być gotowym na ESG, nawet jeśli przepisy dyrektywy CSRD bezpośrednio nie będą dotyczyły naszej firmy? Jak się przygotować do wdrożenia standardów ESRS, wynikających z raportowania ESG? Kiedy i jakie firmy zostaną objęte obowiązkiem raportowania zrównoważonego rozwoju? Czy będzie się to wiązało z zatrudnieniem dodatkowych osób w firmie? Jakich błędów unikać i czy niespełnienie obowiązków raportowania grozi sankcjami?
 
Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Agnieszką Ozimkowską, ekspertką ds. zrównoważonego rozwoju z Łukasiewicz-WIT oraz konsultantką sieci Enterprise Europe Network.
Dyrektywa CSDD: co oznacza, kogo dotyczy i jaki ma cel?
 
CSDD to skrót angielskiej nazwy Corporate Sustainable Due Diligence Directive, czyli dyrektywa w sprawie należytej staranności w zakresie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw. Jest to unijny akt prawny, który zobowiązuje duże przedsiębiorstwa działające na terenie Unii Europejskiej do identyfikacji, oceny i zarządzania negatywnym wpływem na środowisko i społeczeństwo. 
 
Obowiązek sprawozdawczości ESG obejmie od 2027 r. niemal 100 tys. MŚP szacuje Ministerstwo Finansów.
Regulacje w tym zakresie znajdują się w nowelizacji ustawy o rachunkowości, ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, która została już opublikowana w Dzienniku Ustaw.
 
Otwórz biznes na zamknięty obieg – korzyści z circular economy w firmie
 
Wdrożenie zasad gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) pomaga budować przewagę konkurencyjną.
Kwestia zasadności cyrkularności już dawno nie jest próbą odpowiedzi na pytanie „Czy warto ją włączyć w model biznesowy firmy?”. Dlatego też mocne osadzenie strategii firmy w długoterminowym budowaniu wartości zaczyna nabierać na znaczeniu. Odpowiedzią na te wyzwania jest ekonomia cyrkularna (ang. circular economy), inaczej gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ).
 
 
Dołącz do spotkania  25.02.2025 godzina 10:00 -->LINK
 
  • Zaproszenie

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt