Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Wyjazdy na zimowiska. Rozpoczęły się ferie, ruszyły policyjne kontrole autobusów

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych sprawdzają stan techniczny autobusów w związku z rozpoczynającymi się w kraju feriami. Zachęcamy organizatorów wyjazdów szkolnych oraz rodziców do skorzystania z tej możliwości przed wyruszeniem ich podopiecznych w trasę na zimowy wypoczynek. Ferie zimowe na terenie województwa mazowieckiego rozpoczną się 13 lutego.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na zimowiska to dla policji bardzo ważna sprawa. Policjanci przywiązują dużą wagę do zapobiegania sytuacjom, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia, szczególnie jeżeli chodzi tu o dzieci i młodzież. Policja zachęca opiekunów do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru, jak też do bacznego obserwowania autokarów i kierowców, którzy zabierają dzieci na ferie.

Policjanci podczas kontroli stanu technicznego autobusów zwrócą uwagę na układ hamulcowy, układ kierowniczy, czy prawidłową widoczność. Sprawdzą stan ogumienia pojazdu, prawidłowe oznakowanie autobusu przewożącego dzieci i młodzież, a także trzeźwość kierowcy oraz dokonają weryfikacji jego czasu pracy. Bezpieczeństwo wyjazdów to nie tylko sprawny autokar i wypoczęty kierowca, ale także liczba pasażerów dostosowana do ilości miejsc w autobusie. Należy pamiętać o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez wszystkich pasażerów.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Przypominamy, że ferie zimowe na terenie woj. mazowieckiego rozpoczną się 13 lutego.

Organizatorzy wyjazdów, którzy chcą, aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez policję, powinni ten fakt zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wykaz punktów kontroli autobusów na terenie garnizonu mazowieckiego Policji dostępny jest w załączniku pod artykułem.

Autor: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/podkom. Ewelina Radomyska

  • Bezpieczne ferie - plakat

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt