Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Burmistrz podpisał międzygminne porozumienie o współpracy

Miło nam poinformować, że przedstawiciele 26 samorządów – 22 gmin, trzech powiatów ziemskich oraz Płocka, w tym także miasto Gostynin reprezentowane przez burmistrza Pawła Kalinowskiego, podpisali w dniu dzisiejszym (31 stycznia br.) międzygminne porozumienie o współpracy.

„Liderem Porozumienia” jest Płock a pozostałe jednostki samorządu terytorialnego, w tym nasze miasto są „Partnerami porozumienia”.

Dokument określa zasady współpracy i postępowania podczas przygotowania, a następnie realizacji Strategii Rozwoju Ponadlokalnego dla partnerstwa samorządów pod nazwą „Obszar Funkcjonalny Miasta Płocka”.

Jak zauważył prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, wspólne działania obejmują: wymianę wiedzy i doświadczeń, a także uzyskanie preferencji przy pozyskiwaniu środków unijnych na wspólne projekty. Mogą dotyczyć różnych obszarów, jak np. tworzenia atrakcyjnej ponadlokalnej oferty turystycznej, szlaków kulturalnych i turystycznych, budowy dróg rowerowych, czy budowania potencjału w zakresie efektywności energetycznej.

Działania takie mają wpływ na kierunki rozwoju regionu płockiego. Ponadto otworzą sygnatariuszom porozumienia drogę do starania się o dotacje z perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027.

Porozumienie określa również prawa i obowiązki stron oraz zakłada współpracę w oparciu o zasadę równoprawności, przy wzajemnym szacunku i zaufaniu.

 

Foto: https://we.tl/t-Yp53yS8atj

  • Podpisanie porozumienia
  • Uczestnicy spotkania
  • Podpisanie porozumienia
  • Spotkanie dotyczące porozumienia

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt