Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie Śpiewacze Harmonia (powstałe w 1886 roku) oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, w której w auli koncertowej odbywały się występy 11 chórów.
Chór miejski pod batutą Michała Pilichowicza i akompaniamencie Dominika Dymowskiego zaśpiewał 3 utwory (1. „Róża i bez” muz. Jerzy Jan Matuszkiewicz, słowa Andrzej Bruno Czekalski, 2. „Tears in heaven” słowa Eric Clapton, muz. Will Jennings, 3. „Cantar” słowa i muzyka Jay Althouse) , które spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem wypełnionej po brzegi publiczności.
Zespół wokalny z Uniwersytetu III Wieku pod kierunkiem Michała Pilichowicza (zaprezentował repertuar: 1. Gaudeamus – w polskiej wersji językowej, 2. Mój chłopiec zna cały świat (Tamburyn), 3. Que sera sera – Jay Livingston and Ray Evans) został również bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.
Podczas Festiwalu zaśpiewało 11 chórów z województwa łódzkiego i mazowieckiego reprezentując bardzo wysoki poziom muzyczny.
Ideą Łódzkiej Jesieni Chóralnej jest spotkanie chórów amatorskich, zacieśnienie przyjaźni, dzielenie się nowościami w repertuarach, zdobywanie nowych doświadczeń oraz rozpowszechnianie śpiewu chóralnego.
Podczas rozmów w kuluarach obydwa chóry zostały zaproszone w dniu 10 listopada br. na koncert chórów w ramach V Kutnowskich Spotkań Chóralnych z okazji Święta Niepodległości do Domu Kultury w Kutnie.