Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Zmiana standardu nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł informuje, że 27 czerwca (poniedziałek) w regionie mazowieckim następuje zmiana standardu nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji. W ramach przełączenia sygnału do standardu DVB-T2/HEVC zmieniają częstotliwość nadawania mutlipleksów: MUX-1, MUX-2 i MUX-4. Oznacza to w praktyce lepszą jakość dźwięku i obrazu - wszystkie kanały będą nadawane w jakości Full HD. Multipleks MUX-3 tymczasowo nie zmienia standardu nadawania.

Mieszkańcy, których telewizory nie odbierają nowego sygnału nadawania bezpłatnej telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC, a ich sytuacja materialna nie pozwala na samodzielne poniesienie kosztów zakupów nowego sprzętu do odbioru, mogą skorzystać z rządowego programu dofinansowania 250,00 zł do zakupu telewizora lub 100,00 zł do dekodera - zgodnych z nowym standardem.

Rządowe dofinansowanie do zakupu telewizora lub dekodera przysługuje osobom, których gospodarstwo domowe ma trudną sytuację materialną, a w związku z tym nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu odbiornika cyfrowego.

Obywatel składający wniosek o przyznanie świadczenia składa również oświadczenie o tym, że trudna sytuacja materialna gospodarstwa domowego uniemożliwia mu samodzielne poniesienie kosztów nabycia odbiornika cyfrowego w celu zapewnienia odbioru przez to gospodarstwo domowe naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC, bez uszczerbku dla podstawowych potrzeb życiowych gospodarstwa domowego tej osoby.

Więcej informacji o rządowym programie dofinansowania znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/dvbt2/nowy-program-dofinansowania-do-zakupu-odbiornika-cyfrowego

Można je także uzyskać: 1 - za pośrednictwem specjalnej infolinii, dzwoniąc pod numer 42 253 54 30; 2- e-mailem, pisząc na skrzynkę kontaktową cyfrowaTV@coi.gov.pl

 

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt