Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Centrum wsparcia dla osób dorosłych w stanie kryzysu psychicznego

Przypominamy, że od 1 grudnia 2021 r. wznowiło swoją działalność Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Stanie Kryzysu Psychicznego.

Centrum Wsparcia to bezpłatne, 24-godzinne, działające 7 dni w tygodniu centrum udzielające wsparcia każdej osobie w kryzysie psychicznym. Pod numerem 800 70 2222 dyżurują psychologowie-specjaliści gotowi wysłuchać i pomóc w różnorodnych kryzysowych sytuacjach. Pomogą oni również w znalezieniu najbliższej placówki, która udzieli bezpośredniej pomocy.

W Centrum Wsparcia są także dostępni specjaliści: psychiatra, prawnik, seksuolog, terapeuta uzależnień, pracownik socjalny i asystent zdrowienia. Szczegółowy grafik zawierający różne godziny dyżurów ww. specjalistów dostępny jest na stronie www.centrumwsparcia.pl

Kontakt ze specjalistami Centrum Wsparcia możliwy jest poprzez:
- bezpłatny i całodobowy telefon: 800 70 2222,
- czat,
- e-mail porady@centrumwsparcia.pl
- spotkania online ze specjalistami (tj. psychiatra, seksuolog) po uprzednim umówieniu i kwalifikacji,
- sesje terapeutyczne po uprzednim umówieniu i kwalifikacji.

Kryzys psychiczny to stan, do którego się dochodzi, gdy dana osoba nie może poradzić sobie z doświadczanymi trudnościami życiowymi. Jego powodem najczęściej bywa wydarzenie nagłe, niespodziewane, np. śmierć bliskiej osoby, wiadomość o chorobie, utrata związku, pracy, ale także życie w ciągłym stresie. Kryzys może być doświadczeniem zarówno indywidualnym jak i zbiorowym. Przedłużający się kryzys psychiczny bez odpowiedniej pomocy może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia (np. stan obniżonego nastroju, depresja), a ostatecznie do zagrożenia życia. W takiej sytuacji nie należy zwlekać - warto sięgnąć po specjalistyczną pomoc.

Z pomocy Centrum Wsparcia korzystać mogą również bliscy osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego. Specjaliści Centrum Wsparcia poinformują, w jaki sposób można udzielić wsparcia osobie w kryzysie oraz gdzie zgłosić się po pomoc stacjonarną w danym regionie.

Więcej informacji o Centrum Wsparcia pod numerem 22 620 16 10 oraz pod adresem press@zaginieni.pl

  • 800 70 2222

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt