Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Mażoretki, motocykle i drób

Mażoretki LIBRA Gostynin już po raz trzeci wzięły udział w Spotkaniu Motocyklowym, które odbyło się tym razem w Płocku 25 września 2021 roku na Starym Rynku. Impreza ta odbyła się w ramach projektu finansowanego z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego. Buławistki zaprezentowały tam cztery układy w choreografii Kamili Rzepieli-Drgas. 

Prezes PZZHiPD Andrzej Danielak i wiceprezes Zbigniew Herc w swoich przemówieniach przypomnieli jakie walory ma mięso drobiowe oraz podkreślali wysoką jakość polskiego drobiu. Mówili o panujących mitach, że mięso to zawiera niebezpieczne dla zdrowia substancje. Na koniec prelekcji zachęcali do jego konsumpcji.

Mażoretki miały okazję podziwiać wyjątkowe umiejętności ekstremalnej jazdy motocyklem Macieja Dop (pokaz stuntu). Były również niesamowite kaskaderskie popisy grupy Freestyle Family w freestyle motocross (FMX). Przed publicznością w Płocku wystąpili: Mikołaj ZAPSA Tempka FMX, Marcin Łukaszczyk FMX Rider oraz Rafał Biały FMX.

Wydział Ruchu Drogowego i WOPR przeprowadzał pogadanki na temat udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Jedną z większych atrakcji podczas tego wyjazdu była możliwość oglądania z bliska sprzętu WOPRu.  

Podczas spotkania motocyklowego wystąpili artyści zespołu ZDROWA WODA. Każdy uczestnik spotkania mógł znaleźć coś interesującego dla siebie, ponieważ stworzone były strefy z różnymi atrakcjami i nie zapomniano również o najmłodszych. Odbył się konkurs rysunkowy pod hasłem: „kurczak na motocyklu” i zagadki związane z drobiem.

Do wygrania były nagrody rzeczowe. Dla wszystkich przygotowane były porcje mięsa drobiowego z grilla oraz wyśmienity rosół. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Na zlot przybyli motocykliści z całego kraju, a w konkursie przyjazdu z najdalszego miejsca wygrał motocyklista, który pokonał około 300 km w jedną stronę. Odbyły się również konkursy… najstarszy motocykl oraz najmłodszy i najstarszy motocyklista. 

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i sfinansowanie ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego występu Mażoretek i ich dojazdu oraz strojów scenicznych. Liczymy na dalszą współpracę. 

W tym miejscu pragnę podziękować Katarzynie Tyrajskiej, Iwonie Markus, Monice Zarembie, Katarzynie Ciećwierz, Renacie Węglewskiej za opiekę nad Mażoretkami i poświęcony czas na wyjazd. Bez Was drogie Panie nie byłoby to możliwe. Mamy nadzieję, że takich występów będzie coraz więcej.

Joanna Renata Syska

  • Mażoretki w Płocku
  • Mażoretki w Płocku
  • Mażoretki w Płocku

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt