Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Muzycznie, rodzinnie, sportowo i ekologicznie w Gołaszewie

W dniu 22 lipca z inicjatywy Stowarzyszenia Arce Cantores w gospodarstwie agroturystycznym w Gołaszewie odbyła sie ekomuzyczna wyprawa śladami zdrowej żywności. Członkowie miejskiego chóru Arce Cantores oraz ich sympatycy mieli okazję wziąć udział w warsztatach o tematyce związanej z ekologią oraz warsztatach kulinarnych dotyczących zdrowej żywności i zdrowego trybu życia.

Żeby nie być gołosłownym - 35 uczestników tego zadania pod okiem szefa kuchni przygotowywało sałatki, które później degustowano na wieczorku ekologiczno-muzycznym. W ślad za starym ludowym przysłowiem „czym skorupka za młodu nasiąknie….” mogliśmy się przekonać, że prym w tej konkurencji należy do najmłodszego pokolenia. Dzieci (najmłodszy w tej konkurencji 3-letni Tytus) świetnie sobie radziły z pokrojeniem warzyw i owoców oraz przyprawieniem z dużym polotem zdrowych przystawek. Podczas wspólnie przygotowywanego posiłku było mnóstwo radości, zabawy i wzajemnej rywalizacji.

Przed warsztatami kulinarnymi odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz mecz piłki siatkowej rozegrany przez dorosłych, a najmłodsi dzielnie kibicowali swoim rodzicom, natomiast co się działo podczas przeciągania liny dzieci (chłopcy kontra dziewczynki) to tylko możecie sobie wyobrazić. Sami byliśmy zdziwieni jak dużo było zabawy, śmiechu z upadków i rywalizacji naszych pociech. Niestety nie możemy wyjawić czy wygrały dziewczynki czy chłopcy, ponieważ konieczna stała się dogrywka tego zadania, ale... to już w następnym projekcie.

Podczas tej wyprawy rodzice przenieśli się też do swoich lat dziecinnych i ku zaskoczeniu dzieci „pomagali” robić wielkie bańki mydlane.

Tym bardziej cieszy fakt, że jest to nasz pierwszy grant zdobyty jako Stowarzyszenie Śpiewacze Arce Cantores i pierwsze takie rodzinne, wielopokoleniowe spotkanie chóru oraz sympatyków od czasu pandemii. Ponadto swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta Gostynina wraz z rodziną, który aktywnie brał udział w wielu konkurencjach oraz zadaniach, za co serdecznie dziękujemy.

W czasie gdy sympatycy chóru sportowo i aktywnie spędzali czas, to chór miejski Arce Cantores odbył próbę muzyczną oraz nagrał materiał dźwiękowy z koncertu piosenek ludowych.

Już teraz możemy zaprosić 19 sierpnia do Zamku Gostynińskiego, gdzie odbędzie się koncert chóru miejskiego Arce Cantores.

Jesteśmy radzi z efektów tego zadania, bo oprócz wspaniałych wrażeń kulinarnych, poznawczych i artystycznych aktywnie, zdrowo spędziliśmy czas wzmacniając więzy międzypokoleniowe.

Zadanie pn. „Ekomuzyczna wyprawa śladami zdrowej żywności" mające na celu: Wyjazd studyjny do gospodarstwa ekologicznego, poznanie technik przygotowania zdrowych, ekologicznych potraw, uzyskanie odpowiedniej wiedzy o zdrowym żywieniu, edukacja w temacie eko oraz aktywnego trybu życia, zostało dofinansowane przez Lokalną Grupę Działania AKTYWNI RAZEM w formie grantu w kwocie 5000 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obaszarów Wiejskich w ramach poddziałania19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020"

 

Z muzycznym pozdrowieniem
Prezes, członkowie i sympatycy Gostynińskiego Stowarzyszenia Śpiewaczego ARCE CANTORES w Gostyninie

 • Gołaszewo
 • Gołaszewo
 • Gołaszewo
 • Gołaszewo
 • Gołaszewo
 • Gołaszewo
 • Gołaszewo
 • Gołaszewo
 • Gołaszewo
 • Gołaszewo
 • Gołaszewo
 • Gołaszewo
 • Gołaszewo
 • Gołaszewo

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt