Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Konkurs ofert na działania profilaktyczne

Pandemia wirusa SARS-CoV-19 jest pierwszą od dziesiątek lat, która dotknęła tak wiele osób na całym świecie. Szczególnie teraz potrzebujemy spokoju, wyciszenia i równowagi psychicznej.

Epidemia koronawirusa w bardzo szybkim tempie poszerzała swój zasięg, jednocześnie wprowadzając nas wszystkich w nową rzeczywistość. Sukcesywnie wdrażane restrykcje, niezbędne dla jej zahamowania, zmieniały naszą codzienność. Stopniowo ograniczano możliwość swobodnego poruszania się, utrzymywania kontaktów społecznych, korzystania z życia kulturalnego, czy sportowo-rekreacyjnego, co budziło w nas coraz większy lęk o bezpieczne jutro.

Brak działań profilaktycznych w okresie przedłużającego się stanu kryzysowego związanego z epidemią COVID, w krótkim okresie, doprowadzi do znacznego pogorszenia się stanu zdrowia psychicznego społeczności, a przede wszystkim dzieci i młodzieży. Natomiast
w długim okresie, brak działań profilaktycznych spowoduje falę wzrostu zachowań ryzykownych, w tym nadużywania substancji psychoaktywnych, przemocy, uzależnień behawioralnych itp.

W związku z powyższym, Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza konkurs ofert na realizację zadań związanych ze zdrowiem publicznym, które powinny opierać się bardziej na wsparciu psychicznym i emocjonalnym uczestników, niż na podejmowaniu zagadnień szczegółowych związanych z konkretnymi zagrożeniami (takimi jak alkohol, narkotyki, dopalacze, przemoc, uzależnienia behawioralne, itp.). Programy profilaktyczne powinny być dostosowane do potrzeb obecnej sytuacji kryzysowej.

Szczegółowe informacje dotyczące zadań konkursowych znajdują się w załączniku.

 

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt