Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

XVIII Tydzień Bibliotek - 8-15 maja - zapraszamy!

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek  to święto czytelnicze. Ma ono na celu podkreślenie roli czytania, bibliotek, edukacji i zainteresowania książką w naszej rodzimej społeczności. Co roku Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie przygotowuje na ten czas coś wyjątkowego dla swoich czytelników.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek pod hasłem “Znajdziesz mnie w bibliotece” przebiega w trudnym czasie pandemii i reżimu sanitarnego. Mimo to mamy dla naszych czytelników kilka atrakcji:

  • 06.05.2021 r., godzina 9.00

Biblioteka dla dzieci i młodzieży zaprasza do udziału w Konkursie Recytatorskim  im. Janusza Korczaka  „Pięknie Być Człowiekiem”. Sugerowane jest, aby dobór repertuaru uwrażliwiał na piękno przyrody, ukazywał bogactwo i różnorodność fauny i flory, a także podkreślał potrzebę ich ochrony. Tegoroczny konkurs przeprowadzony będzie w nowej formule. Eliminacje rejonowe odbędą się w tym roku online.

  • 07.05.2021r., godzina 17.00

Filia biblioteczna nr 1 zaprasza na spotkanie z cyklu „Podróże Małe i Duże”. Podczas spotkania poznamy z bliska najbardziej dzikie plemiona Etiopii i będziemy świadkami pewnej ceremonii pasowania chłopca na mężczyznę... Posłuchamy też o plemieniu, w którym do dzisiaj wykonuje się szokujące zabiegi inicjacyjne dziewcząt. Dowiemy się również jak smakuje sfermentowany naleśnik i poznamy historię najstarszego człowieka na ziemi. To tutaj znajduje się pewna niezwykła pustynia z lawy, będąca najgorętszym miejscem na ziemi. Stąd także wywodzi się kawa, którą pija się... z solą i masłem! Spotkanie poprowadzi Michał Szulim; autor książek „Miejsce za miejscem”, wokalista zespołu Plateau.

  • 11.05.2021 r., godzina 10.00

Biblioteka dla dzieci i młodzieży oraz Filia biblioteczna nr 1 zaprasza na spotkanie autorskie dla najmłodszych z  Panią Barbarą Gawryluk.

Barbara Gawryluk jest autorką książek dla dzieci, tłumaczy na język polski literaturę szwedzką oraz od 1992 r. pracuje w Radiu Kraków, w którym prowadzi audycje poświęcone książkom dla dzieci     i młodzieży - „Alfabet” i „Książka na szóstkę”. Jako pisarka debiutowała w 2004 r. książką „Kaktus, dobry pies”. Napisała też m.in. „Przedszkolaki z ulicy Morelowej” (2005), „Dżok: legenda o psiej wierności” (2007), „Zuzanka z pistacjowego domu” (2009), „Mali bohaterowie (2011), „Baltic: pies, który płynął na krze” (2012), „Klifka: opowieść o foczce, która szukała mamy” (2015), „Teraz tu jest nasz dom” (2016) oraz cykl „Klinika zdrowego chomika”. W 2018 r. ukazała się jej najnowsza książka – „Tutu: opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie”. Za swoją działalność autorka była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana.

Spotkania odbędą się on-line. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach!

  • Plakat promujący wydarzenie "Tydzień bibliotek"

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt