Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Pomoc miasta w sterylizacji naszych pupili

Sterylizacja nie jest obowiązkowa, jednak warto ją rozważyć, zwłaszcza że Miasto wspomaga finansowo mieszkańców w tej czynności. Przypomnijmy: 25 marca Rada Miejska głosami wszystkich obecnych radnych przegłosowała Uchwałę Nr 235/XXXI/2021, zatwierdzającą przyjęcie „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasta Gostynina na rok 2021”. Jednym z wielu zadań tego programu jest dofinansowanie sterylizacji zwierząt właścicielskich w wysokości 40% jego całkowitego kosztu.

Jak je otrzymać?
1) Pobrany ze strony Urzędu Miasta [plik dostępny poniżej], wypełniony wniosek o dofinansowanie, zawierający informacje o naszym pupilu, aktualnym szczepieniu przeciwko wściekliźnie, deklarowanym miejscu wykonania zabiegu oraz zobowiązaniu właściciela do pokrycia 60% kosztów zabiegu należy dostarczyć do Wydziału Gospodarki Komunalnej Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Parkowej 22.

2) Z podpisanym wnioskiem udajemy się do wybranego przez nas weterynarza (na terenie miasta Gostynina).

3) Po udanym zabiegu weterynarz obciąża nas kwotą w wysokości 60% całkowitych kosztów za zabieg sterylizacji.

 Zanim poddamy pupila sterylizacji, zadzwońmy do wybranego gabinetu weterynaryjnego i zapytajmy o aktualną cenę takiego zabiegu.

Dlaczego warto dokonać sterylizacji/kastracji swojego pupila? Korzyści jest kilka:

1) Wysterylizowane suczki czy kocięta nie zajdą w ciążę, a więc nie urodzą kolejnych, często niechcianych stworzeń, które stanowić będą kłopot dla właściciela. W skrajnym przypadku zostaną zabite, w innym porzucone na pastwę losu. Bezdomność (czy: bezpańskość) wiąże się z ryzykiem zdziczenia takiego zwierzęcia, co może zakończyć się uwięzieniem w schronisku (niewielki procent zwierząt ze schroniska znajduje nowych właścicieli!), może również prowadzić do zarażenia się wścieklizną, co stanowi z kolei duże zagrożenie dla ludzi.

2) Zwierzętom po kastracji nie grożą choroby związane z organami płciowymi, np. nowotwory.

3) Spadek po kastracji popędu seksualnego. Wiąże się z tym również spadek poziomu agresji zwierząt wykastrowanych. Przy suczkach odpada problem cieczki, a w przypadku psów gospodarskich pobudzonych obecnością płci żeńskiej w rui może nastąpić ograniczenie spowodowanego tym włóczęgostwa.

  • Plakat przedstawiający weterynarza, psa/kota i...

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt