Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

103. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński i Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz zapraszają na obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, która odbędzie się 11 listopada br. (czwartek).

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przy pomniku Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Gostyninie, a następnie o godz. 11.30 Mszą św. w kościele NMP Matki Kościoła. 

O 12.30 odbędzie się przemarsz do miejsc pamięci narodowej: przy pomniku Jana Pawła II, tablicy pamiątkowej przy ulicy Floriańskiej, przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpi wystąpienie okolicznościowe Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego oraz złożenie kwiatów przez delegacje. 

Druga część uroczystości zaplanowana jest na godz. 16.00 przy pomniku w Gaśnem, gdzie wystąpienie okolicznościowe wygłosi wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz. Zostanie także odmówiona modlitwa za poległych, a następnie przy ognisku zostaną odśpiewane pieśni patriotyczne. Wszyscy przybyli na uroczystości w Gaśnem zostaną poczęstowani pyszną grochówką. 

  • Plakat - 11 listopada święto odzyskania niepodległości...

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt