Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego

W sobotę, 6 lutego 2021 r. seniorzy Mazura Gostynin rozegrali drugą grę kontrolną w ramach przygotowań do rundy wiosennej.

Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego w Radziwiu na boisku Stoczniowca podejmowali Lubieniankę Lubień Kujawski z kujawsko-pomorskiej Ligi Okręgowej (5 miejsce po rundzie jesiennej). Po porażce tydzień temu z Kujawiakiem Kowal i tylko momentami niezłej grze, sobotni mecz był zdecydowanie lepszy pod względem skuteczności i jakości gry. 
W mroźny wieczór gra układała się naszym piłkarzom od samego początku. Dużo było akcji ofensywnych a piłkarze rywali nie radzili sobie z prostopadłymi podaniami do naszych napastników. 
W 16 minucie piłkę na lewej stronie boiska otrzymał Eryk Przybylski, wbiegł niemal bez przeszkód w pole karne i przy słupku umieścił piłkę w siatce. Dziesięć minut później Przybylski podwyższył na 2:0, po podaniu od Damiana Surmaka wykorzystał akcję sam na sam, wcześniej otrzymując doskonałe podanie. Nasz napastnik hat-trick zaliczył już w 34 minucie, gdy po dośrodkowaniu Rafała Wilamowskiego pojedynek główkowy wygrał Bartosz Komorowski i piłka spadła pod nogi Eryka Przybylskiego, który płaskim strzałem kończy akcję. 

W 40 minucie powinno być 4:0, jednak Mazur nie wykorzystał rzutu karnego. Bartosz Komorowski  uderzył w środek bramki i piłkę odbił bramkarz Lubienianki. Jednak Komorowski zrehabilitował się cztery minuty później, gdy to dobił strzał Darka Kurkowskiego w poprzeczkę. 

Po przerwie kolejne bramki padały niemal co chwilę a brylował na boisku Eryk Przybylski. Nasz 20-letni napastnik nie dawał złapać się na spalonym i regularnie kończył akcję po podaniach od obrońców czy pomocników. Przybylski na 5:0 wykończył akcję w 59 minucie, na 6:0 w ten sam sposób, kończąc akcję po indywidualnym rajdzie, oraz podobnie na 7:0, ustalając wynik meczu. Sześć goli to najlepszy dorobek strzelecki naszego wychowanka w drużynie seniorów. 

Warty podkreślenia jest także powrót do gry w Mazurze innego wychowanka – Patryka Matusiaka – po 2,5 rocznej przerwie w grze w gostynińskiej drużynie. 

7:0 to najwyższe zwycięstwo podopiecznych trenera Arkadiusza Szulczewskiego od wygranej w letnich przygotowaniach do rundy jesiennej, gdy to 14 lipca 2020 r. Mazur wygrał 8:0 z Błyskawicą Lucień.
Za tydzień Mazur w kolejnym sprawdzianie zmierzy się z innym rywalem z kujawsko-pomorskiej Ligi Okręgowej – GKS-em Baruchowo. 

Mazur Gostynin – Lubienianka Lubień Kujawski 7:0

bramki: 16' 27' 34' 59' 68' i 70' Eryk Przybylski, 44' Bartosz Komorowski 

Mazur rozpoczął w składzie: Robert Ratajski - Michał Jędrzejczak, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Michał Matecki - Dariusz Kurkowski, Damian Surmak, Mateusz Dobieński, Rafał Wilamowski - Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski; 
zagrali także: Jakub Gapiński, Kamil Woźniak, Patryk Matusiak, Cezary Zielonka, Wiktor Smyczyński; trener: Arkadiusz Szulczewski 

Źródło: mazurgostynin.futbolowo.pl

  • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
  • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
  • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
  • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
  • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego
  • Wygrana 7:0 Mazura i sześć goli Eryka Przybylskiego

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt