Przegrana Mazura z liderem z Radziwia

To nie była udana sobota w wykonaniu piłkarzy seniorów Mazura Gostynin. 12 września 2020 r. nasi piłkarze mierzyli się w ramach 5 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej z liderem tabeli - Stoczniowcem Płock.

Rywale wystawili najmocniejszy możliwy skład, na dodatek trzeba przyznać, że ich forma jak na warunki Ligi Okręgowej jest imponująca. Piłkarze z Radziwia, podopieczni trenera Damiana Kijka do tej pory wygrali wszystkie mecze a ostatni wynik 18:0 mimo że z najsłabszą w tabeli Pogonią Słupia, robi jednak wrażenie. Stąd w potyczce z Mazurem to Stoczniowiec był faworytem.

Mimo dobrych pierwszych minut, gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 12 minucie wymiana podań zakończyła się sytuacją sam na sam Kamila Nowackiego, który pokonał Roberta Ratajskiego. W 17 minucie Mazur remisował, sędzia Kamil Rzechółko podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym, po uderzeniu Bartosza Komorowskiego. Jedenastkę pewnie wykonał stały wykonawca rzutów karnych w Mazurze - Łukasz Frątczak.

Kolejne minuty pierwszej połowy to niestety popis umiejętności gry Stoczniowca. Szybkim wymianom podań i kontratakom nie mogła się przeciwstawić obrona naszego zespołu. W 26 minucie trafił były zawodnik Mazura Jakub Kustra, w 30 minucie głową piłkę do siatki skierował Przemysław Kowalczyk a chwilę później ten sam zawodnik w niemal identycznej sytuacji, tylko nogą, podwyższył na 4:1.

W drugiej połowie gra nie była już tak dynamiczna jak w pierwszej. Mazur próbował odrabiać straty, jednak ataki były nieskuteczne. Pod koniec meczu gospodarze jeszcze podwyższyli wynik meczu na 5:1, podkreślając przewagę w umiejętnościach obu zespołów.

Stoczniowiec wygrał zasłużenie i pokazał, że jest faworytem do wygrania Ligi Okręgowej w tym sezonie, co pokazuje tabela - komplet pięciu zwycięstw i imponujący bilans 40 bramek strzelonych w pięciu meczach.

Natomiast przed Mazurem kolejny trudny rywal, w sobotę 19 września 2020 r. o g. 17:00 na Stadionie MOSiR Gostynin zagra z trzecim zespołem poprzedniego sezonu w "okręgówce", obecnie szóste, czyli jedno miejsce wyżej w tabeli niż Mazur, Orłem Goleszyn.

Stoczniowiec Płock - Mazur Gostynin 5:1

bramki: 12' Kamil Nowicki, 26' Jakub Kustra, 30' 33' i 83' Przemysław Kowalczyk - 17' Łukasz Frątczak (rzut karny)

Stoczniowiec: Tomasz Gorczyca - Krystian Skierkowski, Mateusz Nowak, Przemysław Kowalczyk (87' Hubert Lewandowski), Kacper Orłowski, Dariusz Sutkowski, Jakub Kustra, Hubert Kwiatkowski, Kamil Nowicki (87' Eryk Żaglewski) Bartłomiej Mielczarski (64' Kajetan Dorobek), Arkadiusz Wróblewski; trener: Damian Kijek

Mazur: Robert Ratajski - Michał Jędrzejczak (74' Cezary Zielonka), Piotr Dutkiewicz, Łukasz Frątczak, Michał Matecki (70' Kamil Woźniak) - Rafał Wilamowski (61' Tomasz Józwiak), Mateusz Dobieński (90' Przemysław Kamiński), Kamil Augustyniak, Damian Surmak - Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski (75' Krystian Pawełkiewicz); trener: Arkadiusz Szulczewski, kierownik drużyny: Rafał Frątczak

Żółte kartki: Surmak, Dutkiewicz

Źródło:Mazur Gostynin