Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Umowa na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego podpisana

W dniu 1 września br. została podpisana umowa pomiędzy Gminą Miasta Gostynina i Przedsiębiorstwem Usługowo-Produkcyjnym Euroasfalt Sp. z o.o. w Olsztynie na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego na terenie miasta Gostynina – modernizacja i edukacja”.

Zadanie jest współfinansowane ze środków rezerwy celowej zabezpieczonej w 2020 roku na realizację „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

W ramach Projektu wykonana zostanie modernizacja dwóch przejść dla pieszych: na ul. Zamkowej (przy Rynku) oraz na ul. 3-go Maja (naprzeciwko Sądu Rejonowego) poprzez zastosowanie systemu Aktywnych Przejść dla Pieszych.

Rozwiązanie to wykorzystuje inteligentny system identyfikacji pieszego. W wybranym wariancie system ten opiera się na aktywacji pulsujących świateł oraz lamp ostrzegawczych w momencie, kiedy pieszy podchodzi do strefy przejścia.

Sygnalizacja jest emitowana przez cały czas, dopóki pieszy znajduje się na przejściu. Jest to bardzo istotne podczas złej widoczności (opady deszczu, śniegu) lub pory nocnej. Zastosowana technologia pozwala na widoczność pieszego z odległości 200 m, dzięki czemu, kierowca ma możliwość dostosowania prędkości auta tak, aby pieszy mógł bezpiecznie przejść przez przejście.

Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy wynosi 124.191,35 zł, a termin jej realizacji upływa 30 listopada 2020r.

 

  • Aktywne przejście
  • Aktywne przejście
  • Aktywne przejście
  • Aktywne przejście

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt