Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Pamięci śp. Stanisława Biernackiego

W dniu 28 lipca 2000 roku odszedł od nas śp. Stanisław Biernacki, pedagog, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie, wspaniały matematyk, fizyk, opiekun młodzieży, wrażliwy człowiek.

Zawodowo związany z oświatą poświęcił jej całe życie. Był przedstawicielem zanikającej generacji, która przywiązywała znaczenie do wychowania przez przykład osobistego działania w szkole, a nade wszystko w postawie moralnej ukazywanej podczas wykonywania pełnionych obowiązków. Przyczynił się do utrzymania wysokiego poziomu nauczania, któremu towarzyszył proces wychowania i szanowania tradycji.

W Liceum Ogólnokształcącym pracował dziewięć lat. Zbudował salę gimnastyczną, budynek gospodarczy, urządził szereg gabinetów przedmiotowych. W gostynińskim Liceum pracowała również żona dyrektora Biernackiego śp. Gabriela Biernacka, nauczycielka rysunku i prac ręcznych, a jedyna córka Zofia jest absolwentką tej szkoły.

Śmierć dyrektora Stanisława Biernackiego stanowiła wielką stratę nie tylko dla rodziny i dla środowiska pedagogicznego, ale również dla mieszkańców Gostynina.

Pośmiertnie jedna z ulic w Gostyninie została nazwana Jego imieniem.

 

Członkowie Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków

Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie

  • Stanisław Biernacki

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt