Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Badania na koronawirusa dla mieszkańców Gostynina

Centrum Medyczne Corten Medic w porozumieniu z Urzędem Miasta Gostynin organizuje Punkt Diagnostyki Mobilnej dla mieszkańców. W dedykowanym punkcie będą dostępne testy genetyczne wykrywające koronawirusa w organizmie. Osoby w kwarantannie i rozpoczynające leczenie uzdrowiskowe będą miały wykonywane badania bezpłatnie w ramach NFZ.

Istnieje również możliwość wykonania testów komercyjnie:

- testy kasetkowe na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2. Materiał pobierany do badania to krew z palca. Wynik testu będzie znany już po 6-10 minutach, jednostkowy koszt 119zł

- testy molekularne (genetyczne) wykrywające RNA wirusa. Weryfikują obecność koronawirusa w organizmie. Materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli pobierany w specjalnie przygotowanym ambulansie. Wynik Pacjent będzie mógł otrzymać po około 24 godz., jednostkowy koszt 535zł.

Corten Medic to centrum medyczne posiadające doświadczenie w diagnostyce COVID-19. Realizuje testy zarówno w oddziałach stacjonarnych, jak i swoich Punktach Diagnostyki Mobilnej typu Corten Test&Drive. We współpracy z Urzędem Miasta Gostynin Corten Medic zorganizowało Punkt Diagnostyki Mobilnej stacjonujący w Gostyninie. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców związane z wiedzą na temat swojego stanu zdrowia, szczególnie w czasie pandemii.

Punkt Diagnostyki Mobilnej będzie oferował mieszkańcom:

  1. Testy molekularne (genetyczne) wykrywające RNA wirusa. Weryfikują obecność koronawirusa w organizmie. Materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli pobierany w specjalnie przygotowanym ambulansie. Wynik Pacjent będzie mógł otrzymać po około 24 godz. Corten Medic współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę COVID przez Ministerstwo Zdrowia.

Badania refundowane wykonywane są wyłącznie Pacjentom w kwarantannie i wyjeżdżającym do sanatorium, którzy powinni zgłosić się najlepiej 5-6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego. Pacjenci otrzymali dedykowaną wiadomość SMS od Narodowego Funduszu Zdrowia o możliwości skorzystania z testu genetycznego.

 

Lokalizacja Punktu Diagnostyki Mobilnej:

Teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Ul. Sportowa 1

Testy realizowane są codziennie w godz. 8:00 – 10:00.

Na wykonanie testów trzeba się umawiać telefonicznie pod numerem: tel. 41 246 00 11

 

Testy Corten Medic - diagnostyka i edukacja Pacjenta

Wszystkie oddziały Corten Medic i punkty mobilne działają według rygorystycznych procedur i standardów, mających zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Pacjenta i personelu. Udzielane przez Centrum Medyczne świadczenia nie ograniczają się tylko do wykonywania testów, ale zawierają także edukację Pacjenta oraz informację na temat przeprowadzanych testów, ich wartości dla Pacjentów i społeczeństwa mławskiego. Personel chętnie odpowiada na na wszelkie pytania dotyczące organizacji badań, zasadności, wiarygodności oraz postępowania adekwatnie do wyniku badań COVID-19.

  • Testy na COVID

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt