Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

MBP zaprasza na "Noc bibliotek"

VI edycja ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" w naszym mieście została przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie. Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 10 października 2020 r. o godz. 17.30.

Biblioteka dla dzieci i młodzieży zaprasza całe rodziny na familijny spektakl Teatru Form Wielu "Podaj cegłę" w reżyserii Łukasza Jarzyńskiego, który odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury.

„Podaj cegłę” to spektakl o dziecięcej fantazji. Chociaż bohaterami są dorośli to właśnie młodzi widzowie dodają tego co najważniejsze w tej niezwykłej opowieści. W tym spektaklu przenosimy się w czasie, przedmioty ożywają na naszych oczach i naprawdę wszystko może się zdarzyć.

W przedstawieniu wykorzystywanych jest wiele form teatru przedmiotu, co wnosi oprócz dobrej zabawy płaszczyznę edukacyjną i poszerza wyobraźnię młodego widza.

Przedział wiekowy jest bardzo szeroki, bo od 3-105 lat.

Organizator (MBP) zapewnia, że zabawa będzie doskonała i każdy z uczestników wydarzenia wspaniale spędzi wolny czas.

,,Film dla 100 czytelników na Noc Bibliotek Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku film online, który mogą Państwo obejrzeć całą rodzinką w swoim zaciszu domowym, tam gdzie jest nam razem najlepiej. Co należy zrobić? Wystarczy zgłosić się do naszych bibliotek tj. Biblioteki dla dzieci i młodzieży oraz Filii nr 1, gdzie otrzymają Państwo link do pobrania filmu. Pobranie linku jest bezpłatne, ale uwaga obowiązuje tylko podczas akcji „Noc Bibliotek”, w dniach od 9 do 12 października. Tytuł filmu nie zdradzimy, jedynie możemy podpowiedzieć, że: ….film jest z gatunku sensacyjno-przygodowego. …..film otrzymał nagrodę Kwiat Paproci Jury Dziennikarzy na 6. MFF Kino Dzieci. … film powstał w koprodukcji z polskim studiem animacji Letko? … film jest oryginalną animacją, której urok podkreśla muzyka Krzysztofa Aleksandra Janczaka. Przyjdźcie do Bibliotek, odbierzcie informacje, wejdźcie w link i spędźcie miło czas.

Hasłem tegorocznej edycji jest "Klimat na czytanie", czyli doskonała pora na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego. Jest to najbardziej dostępny i przyjazny sposób na udział w kulturze, a ponadto doskonała szansa na znalezienie w lekturze wytchnienia, pasji i dobrej zabawy.

Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w dobie pandemii.

  • Noc bibliotek
  • MBP Noc bibliotek

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt