Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

28 czerwca - Wybory Prezydenckie 2020

KOMUNIKAT KOMISARZA WYBORCZEGO W PŁOCKU I i II

W związku z zarządzonymi wyborami Prezydenta RP na dzień 28 czerwca 2020 r. informujemy, iż do dnia 12 czerwca 2020 r. (piątek) można zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.
Szczegóły w załączeniu.

POSTANOWIENIE MARSZAŁKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 28 czerwca 2020 r. wraz z kalendarzem wyborczym.

Szczegółowe informacje w załączeniu.

Informacja o możliwości skorzystania przez każdego wyborcę z korespondencyjnego trybu głosowania oraz sposobie realizacji tego prawa w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.

Szczegółowe informacje w załączeniu.

Materiały szkoleniowe dla członków obwodowych komisji wyborczych opracowane przez KBW

Głosujmy bezpiecznie

W lokalu wyborczym obowiązuje:

1. zasłanianie nosa  i ust

2. dezynfekcja rąk

3. zachowanie bezpiecznej odległości (1,5 metra).

Zaleca się ponadto używania rękawiczek jednorazowych i własnego długopisu.

  • PREZYDENT 2020 - Afisz-lokal-b

Kondolencje

  • Kondolencje

Kondolencje

  • Kondolencje

Uroczyste odsłonięcie obelisku

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński i Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz zapraszają na

uroczyste odsłonięcie obelisku poświęconego pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej, które odbędzie się

17 września 2020 roku (czwartek)

o godz. 10.00

przy Krzyżu Katyńskim i Pomniku Smoleńskim (ul. Kutnowska)

Program uroczystości przedstawia się następująco:

- przemówienia okolicznościowe

- uroczyste odsłonięcie i poświęcenie obelisku, w którym złożona została urna z ziemią pochodząca z cmentarzy w Katyniu i Miednoje

- modlitwa za zmarłych

- złożenie kwiatów i zapalenie zniczy

Prosimy o udział pocztów sztandarowych.

  • Zaproszenie na uroczyste odsłonięcie obelisku

Będzie spis kotłów

Walczymy o czyste powietrze, dlatego prosimy naszych mieszkańców o współpracę

Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że w związku z przystąpieniem do realizacji działań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020” finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego od dnia 15 września do 31 października 2020 roku na terenie Miasta Gostynina przeprowadzana będzie inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła.

Wykonanie inwentaryzacji pozwoli na wprowadzenie programów dofinansowań umożliwiających zastąpienie pieców starej generacji, piecami o wyższej sprawności wytwarzania ciepła, a tym samym poprawę jakości powietrza i życia mieszkańców Gostynina.

Inwentaryzację przeprowadzą pracownicy Urzędu Miasta, którzy wykonując pracę w terenie. Będą posiadać imienne identyfikatory oraz upoważnienia z numerem dowodu osobistego podpisane przez Burmistrza Miasta Gostynina.

Mieszkańców Miasta prosi się o pomoc i udzielenie niezbędnych informacji w zakresie:

- wieku budynku,

- powierzchni użytkowej budynku,

- źródła ogrzewania budynku i źródła ogrzewania ciepłej wody (dane z tabliczki znamionowej na

piecu),

- orientacyjne zużycia paliw i energii na cele ogrzewania,

- wykonanych i planowanych termomodernizacji budynku.

Osoby dokonujące spisu udzielą wszystkich wyjaśnień w przedmiocie informacji zawartych w ankiecie.

Ankietę, którą znajdziecie Państwo na stronie internetowej Urzędu Miasta, można także przesłać w wersji elektronicznej na adres: komunalny@gostynin.pl, bądź dostarczyć do Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przy ul. Parkowej 22 w Gostyninie, tel. kontaktowy 24-236-07-41 lub 42.

Zgodnie z regulaminem MIWOP 2020, mieszkańcy posiadający indywidualne źródło ogrzewania, którzy nie przekażą informacji o typie wykorzystywanego urządzenia zostaną zakwalifikowani do grupy posiadającej źródła pozaklasowe, tzw. „kopciuchy”.

 

  • Dymiące kominy źródło: https://leszno.pl/Straz_Miejska_rozpoczyna_Kontrole_domowych_piecow.html
  • logo Mazowsze serce Polski

Kondolencje

  • Kondolencje

Kondolencje

  • Kondolencje

Kondolencje

  • Kondolencje

MBP zaprasza na "Noc bibliotek"

VI edycja ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" w naszym mieście została przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie. Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 10 października 2020 r. o godz. 17.30.

Biblioteka dla dzieci i młodzieży zaprasza całe rodziny na familijny spektakl Teatru Form Wielu "Podaj cegłę" w reżyserii Łukasza Jarzyńskiego, który odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury.

„Podaj cegłę” to spektakl o dziecięcej fantazji. Chociaż bohaterami są dorośli to właśnie młodzi widzowie dodają tego co najważniejsze w tej niezwykłej opowieści. W tym spektaklu przenosimy się w czasie, przedmioty ożywają na naszych oczach i naprawdę wszystko może się zdarzyć.

W przedstawieniu wykorzystywanych jest wiele form teatru przedmiotu, co wnosi oprócz dobrej zabawy płaszczyznę edukacyjną i poszerza wyobraźnię młodego widza.

Przedział wiekowy jest bardzo szeroki, bo od 3-105 lat.

Organizator (MBP) zapewnia, że zabawa będzie doskonała i każdy z uczestników wydarzenia wspaniale spędzi wolny czas.

,,Film dla 100 czytelników na Noc Bibliotek Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku film online, który mogą Państwo obejrzeć całą rodzinką w swoim zaciszu domowym, tam gdzie jest nam razem najlepiej. Co należy zrobić? Wystarczy zgłosić się do naszych bibliotek tj. Biblioteki dla dzieci i młodzieży oraz Filii nr 1, gdzie otrzymają Państwo link do pobrania filmu. Pobranie linku jest bezpłatne, ale uwaga obowiązuje tylko podczas akcji „Noc Bibliotek”, w dniach od 9 do 12 października. Tytuł filmu nie zdradzimy, jedynie możemy podpowiedzieć, że: ….film jest z gatunku sensacyjno-przygodowego. …..film otrzymał nagrodę Kwiat Paproci Jury Dziennikarzy na 6. MFF Kino Dzieci. … film powstał w koprodukcji z polskim studiem animacji Letko? … film jest oryginalną animacją, której urok podkreśla muzyka Krzysztofa Aleksandra Janczaka. Przyjdźcie do Bibliotek, odbierzcie informacje, wejdźcie w link i spędźcie miło czas.

Hasłem tegorocznej edycji jest "Klimat na czytanie", czyli doskonała pora na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego. Jest to najbardziej dostępny i przyjazny sposób na udział w kulturze, a ponadto doskonała szansa na znalezienie w lekturze wytchnienia, pasji i dobrej zabawy.

Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w dobie pandemii.

  • Noc bibliotek
  • MBP Noc bibliotek

Nowe obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej.

Po czwartkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych restrykcjach w strefie żółtej i czerwonej i podkreślał, że wdrożone obostrzenia mają na celu chronić nas, tak aby   i gospodarka możliwie w dużym zakresie pracowała.

Szef rządu wskazał, że wśród celów rządu jest zapewnienie wydajności służby zdrowia oraz utrzymanie pracującej gospodarki i obrona miejsc pracy. - Nie jesteśmy też skazani, drodzy rodacy, na wybór: albo brak obostrzeń, albo całkowity lockdown. Jest droga pośrednia, zdroworozsądkowa, która jednak zakłada szereg rygorów, obostrzeń i zakłada, że będziemy wszyscy tych obostrzeń przestrzegali - mówił Morawiecki.

Nowe obostrzenia w strefie żółtej od 17 października

Gospodarka

- Działalność gastronomiczna w godzinach 6-21, potem tylko na wynos. Zajęty może być co drugi stolik - Transport publiczny - 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich

Życie społeczne

- Wesela, imprezy okolicznościowe - maksymalnie 20 osób, bez zabawy tanecznej (od 19 października) - Maksymalnie jedna osoba na 4 metry kwadratowe podczas uroczystości religijnych - Zgromadzenia publiczne do 25 osób

Edukacja, kultura i sport

- Szkoły wyższe i ponadpodstawowe - nauczanie hybrydowe - Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności - Wydarzenia kulturalne do 25 procent udziału publiczności - Zawieszenie działalności basenów, aquaparków, siłowni

.

  • plansza z obostrzeniami

Nowe obostrzenia w strefie czerwonej od 17 października

Gospodarka

- Ograniczenia liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na jedną kasę - Działalność gastronomii w godzinach 6-21, potem tylko na wynos. Co drugi zajęty stolik - Transport publiczny - 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich

Życie społeczne

- Zakaz organizacji imprez okolicznościowych, takich jak wesela, czy konsolacje od 19 października - Maksymalnie jedna osoba na 7 metrów kwadratowych podczas uroczystości religijnych - Zgromadzenia publiczne do 10 osób

Edukacja, kultura i sport

- Szkoły wyższe i ponadpodstawowe - nauczanie zdalne (z wyłączeniem zajęć praktycznych) - Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności - Wydarzenia kulturalne - do 25 procent udziału publiczności - Zawieszenie działalności basenów, aquaparków, siłowni.

Premier apeluje do osób starszych, by zostały w domach

Na zakończenie premier wyraził przekonanie, iż jako społeczeństwo jesteśmy w stanie przez tych kilka tygodni pokazać ogromną solidarność w obliczu epidemii".

  • plansza z obostrzeniami

Cała Polska czerwoną strefą - nowe obostrzenia

Od 24 października cała Polska stanie się strefą czerwoną - poinformował premier Mateusz Morawiecki.


Nauka zdalna w klasach 4-8

Zajęcia w szkołach podstawowych w klasach od 4 do 8 będą odbywały się w trybie zdalnym po to, żeby zmniejszyć kontakty społeczne i natężenie ruchu w środkach komunikacji publicznej. 

Premier uzasadniając decyzję o tym, że szkoły podstawowe w klasach od 4 do 8 będą funkcjonowały w trybie zdalnym podkreślił, że uzasadniają to pewne badania. - Otóż w grupie osób do 11,12 roku życia poziom zakażeń przy podobnej liczbie testów jest trzykrotnie mniejszy, niż w wieku 13-19 lat. A więc ma to swoje również naukowe uzasadnienie - powiedział Morawiecki.

Ale poza tym - jak dodał - te małe dzieci, które rozpoczynają dopiero szkołę, lub te w przedszkolach dla nich bardzo ważna jest edukacja w trybie stacjonarnym. - Jeszcze ważniejsza niż dla młodzieży i dzieci starszych ze względów psychicznych, psychologicznych i efektywności edukacyjnej - podkreślił premier. 

Premier poinformował również, że w godzinach od 8 do 16 młodzież może wychodzić tylko pod opieką osoby dorosłej. Zgromadzenia mogą być do 5 osób - zakaz nie dotyczy osób, które mieszkają lub w celach zawodowych.


Jedzenie tylko "na wynos"

Lokale gastronomiczne nie będą mogły prowadzić działalności tak, jak dotychczas; będą mogły wydawać jedynie dania na wynos przez okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia - poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, ograniczenie może zostać przedłużone, "jeśli pod koniec drugiego tygodnia nie zauważymy zmiany w liczbie zakażeń lub co gorsza, jeśli ta liczba będzie rosła".

- Zdaniem specjalistów, (...) w pomieszczeniach gastronomicznych znajduje się bardzo dużo osób na niewielkiej powierzchni. W związku z tym dochodzi do częstych zakażeń, a maseczka nie jest tam używana; te pomieszczenia są słabo wietrzone - zaznaczył Morawiecki.
 

Ochrona seniorów

 Premier Morawiecki poinformował również o programie "Ochrona seniorów". - Prosimy seniorów powyżej 70 roku życia, którzy nie świadczą  pracy o nieprzemieszczanie się , w miarę możliwości o niewychodzenie z domu - dodał. Uruchomiony zostanie również program "Korpus Wsparcia Seniorów". 
 

"Cały czas jeszcze jest bufor"

Premier wskazywał, że gdyby wprowadzane obostrzenia związane z epidemią nie działały, będzie trzeba dokonywać "głębszego zamknięcia poszczególnych dziedzin życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego".

Podkreślał, że najważniejsze jest zdrowie, życie i stabilność systemu służby zdrowia.

- Na razie są jeszcze dostępne łóżka z respiratorami, to jest około 40 procent. Ale musimy zdawać sobie sprawę, że tego, że jeśli będą potrzebne dalsze drastyczne kroki - jak zamknięcie granic jak było wiosną czy różne zakazy przemieszczania się albo głęboki lockdown, zamknięcie bardzo wielu dziedzin życia gospodarczego - to trzeba będzie się na taki krok zdecydować, o ile nie nastąpi wypłaszczenie, zahamowanie przyrostu zakażeń - powiedział szef rządu.

- Cały czas jeszcze ten bufor jest, ale nas bardzo niepokoi tempo przyrostu, musimy zahamować przyrosty zakażeń; obostrzenia będą miały swój skutek za 10-14 dni - powiedział premier.

 

Minister zdrowia o scenariuszu "gorszym od czarnego"

- Przed nami krytyczny tydzień, w tym nadchodzącym tygodniu przesądzi się, czy będziemy mieli do czynienia z dalszą wykładniczą eskalacją pandemii, czy ten charakter wzrostu zachorowań się zmieni - powiedział Andrzej Niedzielski.

Minister dodał, że w tej chwili spełniają się czarne scenariusze, które mówiły tydzień temu, że liczba zachorowań dojdzie do 15 tys.

- Jeżeli ta tendencja by się utrzymała, to w przyszłym tygodniu (...) będziemy narażeni na ryzyko 20-25 tys. dziennych zachorowań. Taki scenariusz jest już gorszy od czarnego - stwierdził


źródło: polsatnews.pl

  • plansza z obostrzeniami

KASA URZĘDU MIASTA NIECZYNNA DO KOŃCA MIESIĄCA

  • Informacja o nieczynnej kasie

Nowe zasady bezpieczeństwa!

Wprowadzamy kolejne zasady bezpieczeństwa. Co się zmieni? Od 9 listopada klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu do 29 listopada. Placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności. Zmniejszamy także limit osób przebywających w sklepach oraz kościołach. Ograniczamy także działalność galerii handlowych. Hotele będą dostępne tylko dla gości podróżujących służbowo. Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. Zdecydowane kroki i społeczna dyscyplina to jedyna szansa, aby zatrzymać przyrost zakażeń i zapobiec całkowitemu zamknięciu gospodarki.

 

Najważniejsze zmiany

  • Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych – od 9 listopada do 29 listopada;
  • Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych – do 29 listopada;  

Uwaga! Dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach.

Ważne! Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.

  • Zamknięcie placówek kultury: teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, ognisk muzycznych – od 7 listopada do 29 listopada;  
  • Hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej – od 7 listopada do 29 listopada;
  • Ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych. Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą;
  • Pozostały handel: w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2 (bez zmian) – od 7 listopada do 29 listopada
  • Kościoły: 1 os/15m2 – od 7 listopada do 29 listopada  

Aktualne środki bezpieczeństwa przedłużamy do 29 listopada:

  • od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna
  • w transporcie publicznym zajętych 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich
  • zawieszona działalność basenów, aquaparków, siłowni
  • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
  • zawieszenie działania sanatoriów
  • zawieszenie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos
  • ograniczenie zgromadzeń publicznych do max. 5 osób
  • zakaz organizowania spotkań i imprez
  • ograniczenie przemieszczania się osób 70+ (z wyjątkiem obowiązków zawodowych i zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego)


10 działań antykryzysowych dla firm

W związku z nowymi obostrzeniami, które dotkną część branż, przygotowaliśmy 10 działań antykryzysowych dla polskich przedsiębiorców.

- Dofinansowanie kosztów stałych dla MŚP z branż najbardziej dotkniętych restrykcjami

Subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR w wysokości do 70% niepokrytych przychodami kosztów stałych pod warunkiem spadku przychodów o 30% względem tego samego okresu 2019 r.

Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi

- Umorzenie subwencji z Tarczy Finansowej z PFR

Umorzenie subwencji finansowych z PFR dla MŚP dla sektorów objętych restrykcjami sanitarnymi pod warunkiem skumulowanego spadku przychodów od marca 2020 r. do marca 2021 r. o co najmniej 30%.

Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi

- Wydłużenie programu Tarczy Finansowej dla Dużych Firm do 31.03.2021 r. (wnioski) oraz do 31.06.2020 r. (wypłaty)

Zmiana zasad liczenia szkody z powodu COVID-19 w pożyczkach preferencyjnych z obecnego marzec – sierpień 2020 r. na marzec 2020 r. – marzec 2021 r.,  zgodnie z pierwotnym kształtem programu. Wdrożenie szybkiej ścieżki dla dużych MŚP

Dla kogo: duże firmy, duże MŚP, wszystkie branże

- Pożyczki długoterminowe z gwarancją

Kontynuacja gwarancji deminimis dla MŚP oraz gwarancji płynnościowych dla dużych firm. Konsultacje z Komisją Europejską możliwości w dopłat na pokrycie rat dla pożyczek na okres 6 lat dla branż dotkniętych restrykcjami

Dla kogo: wszystkie branże oraz branże objęte restrykcjami sanitarnymi

- Dofinansowanie zatrudnienia

Kontynuacja dopłat do miejsc pracy z FGŚP w postaci postojowego i obniżonego wymiaru czasu pracy

Dla kogo: wszystkie branże

- Przedłużenie postojowego

Przedłużenie wypłaty postojowego dla branż objętych restrykcjami

Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi

- Zwolnienie ze składek na ZUS

Przedłużenie zwolnienia dla branż dotkniętych restrykcjami

Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi

- Dofinansowanie zmiany zakresu działalności w ramach Dotacji na biznes

Zwiększenie kwoty dotacji z 6 do 8-krotności średniego wynagrodzenia oraz rozszerzenie polegające dofinansowaniu nie tylko nowej działalności, ale także zmiany zakresu aktualnej działalności. Finansowanie udzielane przez PUP

Dla kogo: branże objęte restrykcjami sanitarnymi

- Polityka drugiej szansy

Dofinansowanie ARP kosztów związanych z restrukturyzacją przedsiębiorstw

Dla kogo: przedsiębiorstwa w restrukturyzacji

- Dofinansowanie leasingu

Pokrycie kosztów leasingu przez ARP

Dla kogo: branża transportowa
 

Potrzebne są zdecydowane działania

Robimy wszystko, żeby przygotować Polskę na nadchodzące tygodnie. Działamy profilaktycznie i z myślą o przyszłości. Budowa szpitala na PGE Narodowy dobiega końca, kolejne szpitale tymczasowe powstaną w każdym województwie, powiększyliśmy bazę izolatoriów i liczbę łóżek w szpitalach, tarcze antykryzysowe wciąż wspierają polskie firmy, wprowadzamy testy antygenowe oraz pulsoksymetry. To tylko niektóre z podjętych działań w walce z wirusem.

Musimy jednak podjąć kolejne trudne decyzje, które są konieczne, aby nie doprowadzić do krytycznej sytuacji w naszym kraju. Nie chcemy dopuścić do całkowitego zamknięcia gospodarki. Od nas wszystkich zależy, w którym kierunku rozwinie się druga fala epidemii koronawirusa. Musimy wrócić do zbiorowej dyscypliny, przestrzegać zasad i nie bagatelizować ryzyka zakażenia się. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

Zalecenie DDMA+W

Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania. Rozszerzamy zasadę DDMA na DDMA+W, czyli:

  • Dystans
  • Dezynfekcja
  • Maseczka
  • Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe
  • Wietrzenie

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, szczególnie w miejscach pracy czy placówkach oświatowych.
Walkę z zagrożeniem wspiera też aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe.  Jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Ostatni etap przed narodową kwarantanną

To ostatni etap, który może nas uchronić przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. Chcemy maksymalnie spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Sytuacja jest poważna i wymaga od nas wszystkich zdecydowanych działań.

Najlepsze metody walki z wirusem to odosobnienie, izolacja, kwarantanna oraz unikanie dużych skupisk ludzkich, a także przestrzeganie zasad bezpieczeństw. Do ustabilizowania sytuacji potrzebujemy powrotu społecznej dyscypliny i ograniczenia mobilności obywateli. To właśnie dzięki tym działaniom zwalczyliśmy pierwszą falę koronawirusa w Polsce. Zdrowie i życie obywateli, ochrona polskiej gospodarki i wydolna służba zdrowia to wciąż nasze główne cele. Nowe zasady bezpieczeństwa, które wprowadzamy dają możliwość zapanowania nad dużymi wzrostami zakażeń oraz dają nadzieję na uratowanie zdrowia i życia setek Polaków.

Wysoka liczba zakażeń

Dane wskazują, że w ostatnim czasie mobilność społeczna ponownie znacznie wzrosła. W trosce o nasze bezpieczeństwo i życie naszych bliskich musimy ograniczyć kontakty społeczne oraz przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Jesteśmy w stałym kontakcie z Radą Medyczną kierowaną przez profesora Andrzeja Horbana złożoną z ekspertów (epidemiologów, wirusologów, specjalistów od zdrowia publicznego), która jednoznacznie wskazuje na zagrożenia związane ze zwiększoną liczbą zachorowań. Wymiana doświadczeń i opinii epidemiologów, najnowsza wiedza na temat koronawirusa pozwala nam podejmować odpowiedzialne i niezbędne decyzje.

Zmniejszamy ryzyko kolejnych zachorowań

Prognozy pokazują, że brak nowych zasad i środków bezpieczeństwa niesie ze sobą ryzyko wysokiego wzrostu zachorowań i śmierci dodatkowych tysięcy osób. Musimy zareagować teraz, by uniknąć sytuacji kryzysowej. Nie chcemy realizacji prognoz, które przewidują, że brak dodatkowej reakcji to przyrost o 600 tys. więcej nowych chorych do końca stycznia. Nowe zasady i środki bezpieczeństwa są konieczne.

źródło: www.gov.pl

  • Nowe restrykcje

I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków języka polskiego do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości z  okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości. Jest to działanie charytatywne, którego pomysłodawcą i organizatorem jest portal edukacyjny www.dyktanda.pl . Ideą akcji jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a także zbiórka środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.
 

2Q==


Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przeznaczona przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.

Wydarzenie odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli wyłącznie przez Internet! Można wziąć w nim udział nie ruszając się z domu i jednocześnie wesprzeć wybrany cel charytatywny. Im więcej osób przyłączy się do wydarzenia, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi do potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

Każdy z uczestników ma możliwość zgłosić ważny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Może to być np. wsparcie chorej osoby, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zgromadzone fundusze, zadecydują uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze wyniki, zostaną nagrodzone zwielokrotnioną siłą głosu – dzięki temu będą miały większy wpływ na wynik głosowania.

Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości zapraszamy nie tylko osoby dorosłe, ale także uczniów szkół podstawowych i średnich. Za przygotowanie tekstu dyktand, dopasowanych do wieku uczestników, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisać się na dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie zróbmy coś dobrego dla innych!

  • I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

Kondolencje

  • Kondolencje

Kondolencje

  • Kondolencje

Kondolencje

  • Kondolencje
  • Kondolencje

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt