Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Nie korzystaj z placów zabaw i siłowni plenerowych

Drodzy Mieszkańcy,
apelujemy o niekorzystanie w najbliższym czasie z terenów rekreacyjnych, siłowni plenerowych i placów zabaw.

Przypominamy, iż w związku z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem zawiesza się do odwołania dostęp do wszystkich placów zabaw i siłowni plenerowych w naszym mieście. Części obiektów nie da się zamknąć fizycznie, niemniej jednak zalecamy unikania wizyt zwłaszcza na placach zabaw.

Piękna i słoneczna pogoda zachęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale bądźmy odpowiedzialni!

Eksperci zgodnie przyznają, że aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest jak najbardziej dobrym pomysłem w zaistniałej sytuacji. Jak wiadomo, regularne ćwiczenia wspomagają odporność organizmu i ułatwiają zwalczanie ewentualnych infekcji. Nie ma więc przeciwwskazań do tego, by korzystać ze sprzyjającej aury i uprawiać sport na zewnątrz. Jest jednak pewien warunek: unikać należy skupisk ludzi oraz treningów grupowych. Najlepiej jest wykonywać trening samotnie, bez towarzystwa. Nie zaleca się natomiast korzystania z siłowni plenerowych, ponieważ dotykając sprzętu do ćwiczeń, z których korzysta wiele osób, może dojść do zakażenia koronawirusem.

Dobrze jest także częściej wietrzyć mieszkanie, co ułatwi nam odpowiednią higienę dróg oddechowych.

Spacery, również te z małymi dziećmi są bezpieczne, a nawet wskazane – co potwierdził sam minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Należy jednak przestrzegać kilku zasad. W miarę możliwości należy unikać bezpośredniego dotykania klamek, przycisków i innych powierzchni, na których mogą się znajdować patogeny. Zalecane jest używanie do tego chusteczki higienicznej, którą po użyciu trzeba natychmiast wyrzucić. Szczególną uwagę na spacerze trzeba zwracać na dzieci, ponieważ mają one tendencję do chwytania czy nawet wkładania do buzi różnych przedmiotów.

Gdzie bezpiecznie jest udać się na spacer? Z pewnością nie na plac zabaw, gdyż w takich miejscach łatwo o zakażenie od innych osób czy też przeniesienie na siebie koronawirusa z poręczy czy huśtawki, na których może się on znajdować.

Zalecane są spacery np. do pobliskiego lasu, unikając przy tym kontaktu z innymi osobami.

Po powrocie do domu kurtki, szaliki i czapki warto jest trzymać z dala od innych ubrań, najlepiej w osobnym pomieszczeniu i w zamkniętej szafie. Obowiązkowo należy dokładnie umyć ręce (optymalny czas to ok. 30 sekund), zaleca się również umycie twarzy dzieciom.

Bądźmy odpowiedzialni!
Dbajmy o siebie i innych!

  • Dybanka

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt