Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Miejska Biblioteka Publiczna proponuje

Z nowości książkowych, które poleca Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie jest dla dorosłych "Drzewo migdałowe" Michelle Cohen Corasanti.

Książka opowiada o młodym Palestyńczyku Ahmadzie, który żyje ze świadomością, iż nie jest w stanie wygrać z logiką okrutnej wojny. Chłopiec dorasta w środowisku, którego podstawowym elementem jest strach przed utratą domu, pracy, a nawet życia. Martwi się także o bliskich. W swoje dwunaste urodziny Ahmad staje twarzą w twarz z najgorszymi widmami. Siostra traci życie, ojciec z jego winy trafia do więzienia, izraelskie wojsko konfiskuje dom, a ukochany brat pała żądzą zemsty, która może go doprowadzić tylko do zguby. Ahmad musi się zaopiekować skrzywdzoną rodziną i odnaleźć pozytywną przyszłość dla siebie. Aby zobaczyć jak sobie poradzi ze wszystkimi problemami, trzeba przeczytać książkę.

 

Natomiast dla dzieci MBP proponuje "Bandę czarnej frotte. Skarpetki powracają" Justyny Bednarek.

Tym razem czarna skarpetka frotté ucieka przez dziurę pod pralką, gdyż obawia się, że może wylądować w śmieciach. Kiedy dociera na okręt poznaje sympatycznego pająka, który pomaga jej zdobyć niewielką szalupę, w której bohaterka pragnie opłynąć świat.

Każdy rozdział jest osobną przygodą z nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

O losach bandy czarnej frotte nasi milusińscy mogą poczytać na kartach książki.

  • książki

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt