Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Świetne starty naszych rolkarzy w Skawinie

Nasi rolkarze z U.K.S. Zwoleń-Team w minioną niedzielę /12.05.2019r./ w VIII Wyścigu na Rolkach w Skawinie w ramach XV Biegu Skawińskiego.

Cykliczna impreza biegowa organizowana od 2002 roku przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przyciągnęła tłumy kibiców i ponad 3000 zawodników.

W programie imprezy znajdował się: Bieg Główny na dystansie 10km, Bieg na Milę, Bieg na Rolkach na dystansie 9km oraz biegi i łyżworolki dla dzieci i młodzieży.

Pomimo startującej czteroosobowej drużyny naszego klubu zajęliśmy:
2 miejsce w kategorii OPEN Kobiet - KLAUDIA TYSZKIEWICZ
2 miejsce w kategorii M20-29 - MATEUSZ CHOJNACKI
3 miejsce w kategorii OPEN - ŁUKASZ FLEJSZER /na 150 zawodników/
11 miejsce w kategorii K14-19 – ZUZANNA BOMBAŁA

„Zakładaliśmy, że będzie szybko, ciężko i tak było. Trasa z dwoma nawrotami 180 stopniowymi, zwężeniami ulicy, progami, podjazdami wywierała na zawodniku pełną koncentrację od startu do mety...”

Założeniem minimalnym było wprowadzenie 13 letniej Klaudii do pierwszej trójki w kategorii OPEN Kobiet oraz TRENERA UKS Zwoleń-Team w OPEN i to nam się udało.

A jak było?
Od startu odrywa się trójka najszybszych speedowców w tempie średnim 42,5km/h, z nieustającymi rwanymi atakami dochodzącymi do blisko 50km/h: Paweł Ciężki, Mateusz Solga i Łukasz Flejszer – trener UKS Z-T.

Na 1 km Paweł Ciężki ucieka dwójce, która w tempie średnim 37km/h ma na plecach goniący 20 osobowy peleton, nad którym utrzymuje 150 metrową przewagę /w przeliczeniu ok. 12 sekund/.

Ostatecznie przez 8 kilometrów „dwójka” ucieka przed peletonem walcząc z podjazdami, wiatrem, średniej jakości nawierzchnią, progami, aby dowieźć tylko 21 sekund przewagi tj. 200 metrów nad goniącym peletonem.

Przypomnijmy… PIERWSZA TRÓJKA nie byle kto:

1 miejsce - Paweł Ciężki - Torowy Mistrz Polski na 10000 metrów, zwycięzca 2 Wyścigu o puchar Siemowita w Gostyninie, pretendent do tytułu Długodystansowego Mistrza Polski na 42km (2019)

2 miejsce - Mateusz Solga - z wieloletnim doświadczeniem rolkarz, który od lat jest w ścisłej czołówce Ulicznych Pucharów Polski i długodystansowych Mistrzostw Polski

3 miejsce – Łukasz Flejszer – trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Zwoleń-Team, założyciel „szkoły wrotkarstwa” rozwijającej wśród dzieci i młodzieży pasję wrotkarstwa rekreacyjnego i szybkiego na terenie gminy i miasta Gostynina, trzykrotny Mistrz Polski (torowy 2018).

Źródło: Łukasz Flejszer

  • UKS Zwoleń Team
  • UKS Zwoleń Team
  • UKS Zwoleń Team
  • UKS Zwoleń Team
  • UKS Zwoleń Team

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt