Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Maja Michalska złotą medalistką Torowych Mistrzostw Polski we wrotkarstwie szybkim

W dniu 2-3 czerwca 2018 r. w Dusznikach Zdrój odbyły się Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na łyżworolkach.
W zawodach wzięło udział ponad 300 licencjonowanych zawodników i zawodniczek z całej Polski.
UKS ZWOLEŃ-TEAM sekcję wrotkarstwa szybkiego reprezentowali: Klaudia Tyszkiewicz /juniorka C/, Adrianna Kafarska /kadetka/, Oskar Berliński /kadet/, Maja Michalska /juniorka B/ oraz Paulina Przybysławska /seniorka/ i Łukasz Flejszer /masters/.

Drugiego dnia w rozgrywanych na 200 metrowym torze z wyprofilowanymi łukami odbyły się biegi juniorek B na 5000 metrów w konkurencji „na punkty”.
Na starcie oprócz mistrzyń Polski 2017 w łyżwiarstwie/wrotkarstwie szybkim ze Znicza Kłodzko, UKS Dusznik Zdrój, Sparty Grodzisk Mazowiecka, MKS Korony Wilanów stanęła zawodniczka UKS Zwoleń-Team MAJA MICHALSKA, która w konkurencji na 25 okrążeń sięgnęła po ZŁOTY MEDAL Torowych Mistrzostw Polski 2018.
Jest już po zawodach, a ja nadal
nie mogę uwierzyć, że Maja to zrobiła. Obserwując inne zawodniczki z długoletnim stażem, z klas sportowych, szkół mistrzostwa sportowego, a z drugiej strony patrząc na Majkę, która jeździ na łyżworolkach 2,5 roku i to bez przygotowania na specjalistycznym torze… aż łza w oku się zakręciła, kiedy po zliczeniu punktów okazało się, że wywalczyła tytuł Torowej Mistrzyni Polski – mówi Trener Łukasz Flejszer.
A jak było? Na 10 min przed startem spadł deszcz. Mokra nawierzchnia i zaczyna się nerwówka – kluby specjalizujące się 15 lat w jeździe szybkiej zaczynają zmieniać koła o innym ogumieniu - na mokry asfalt. Jedynym takim zestawem dysponowaliśmy, więc 2 min przed startem kręcimy zestaw dla Mai trzy koła 11 cm w szynę łyżworolkową.
KONKURENCJA 5000 metrów na punkty:
25 szybkich okrążeń do pokonania, w których co drugie jest punktow
ane wg następującego klucza:
a) z pierwszego miejsca 2 pkt
b) z drugiego 1 pkt
c) trzecie i dalsze miejsca – bez pkt.

I tak do samej mety, kto więcej punktów uzbiera – ten zwycięża.
Bonusem jest 25 okrążenie (ostatnie = finisz), w którym do wywalczenia były 3 pkt dla pierwszej zawodniczki, 2pkt dla drugiej i 1 pkt dla trzeciej.
Początek biegu, Maja w połowie peletonu (zajmuje VIIm), przeciwniczki zdobywają punkty, a okrążenia uciekają. Od 5 okrążenia zaczęła mocno pracować na prostych oraz technicznie pokonywała łuki zajmując miejsce piąte, po okrążeniach: 7-9-11-13 - III miejsce i nadal bez punktów, które dają podium.
Na 10 okrążeń do końca zaczęła realizować taktykę i po 15 okrążeniu zajmowała już II miejsce co dało pierwszy punkt.
17 okrążenie przyniosło 2 punkty = 1 miejsce, 19 i 21 okr. po 1 pkt.
Na 3 rundy do końca jest w pierwszej trójce z kolejnym punktem za Czeszką.
Ostatnie dwa okrążenia niesamowita walka pierwszej trójki o 3 pkt, 2 pkt i 1 pkt. Przedostatnia prosta… przyspieszenie Majki w długim kroku z obszerną pracą ramion, wyjście z łuku i finisz na prostej, w którym 3 pkt zgarnęła rywalkom.

KONIEC BIEGU i nerwówka kto wygrał? Czułem że jest 2 miejsce, ale chcesz dla swojej zawodniczki pierwszego. LICZENIE PKT i ...
9 pkt - najwięcej otrzymały trzy zawodniczki, a o 1 miejscu TOROWEGO MISTRZA POLSKI na 5km zdecydował finisz /o czym mówi regulamin/, na którym nasza Maja
 zwyciężyła.

 Sukces na długo zapisze się w kartach historii klubu, Miasta Gostynina, Gminy Gostynin. Ciężkie i częste treningi (5 razy w tygodniu), cel, pasja, wyrzeczenia, słowa otuchy bliskich, pokazały, że z małego klubu można sięgnąć po taki tytuł – mówi Trener.
RELACJA VIDEO od 37 min:
https://www.youtube.com/watch?v=Jxzje-XkBeM

Źródło: Łukasz Flejszer
 

  • Torowe Mistrzostwa Polski
  • Torowe Mistrzostwa Polski
  • Torowe Mistrzostwa Polski
  • Torowe Mistrzostwa Polski
  • Torowe Mistrzostwa Polski
  • Torowe Mistrzostwa Polski

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt