Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Sprzątam po swoim psie!

Przypominamy, że zostawienie porządku po swoim psie to nie tylko dobry zwyczaj, ale przede wszystkim prawny obowiązek. Psie nieczystości pozostawione na skwerkach, zieleńcach, chodnikach i w piaskownicach stanowią zagrożenie sanitarne, ale także negatywnie wpływają na wygląd naszego miasta.

Świadomy i odpowiedzialny właściciel wie, że sprzątanie po swoim psie to nie kwestia dobrej woli, ale obowiązku! Jego niewykonanie podlega karze w postaci mandatu. Prócz oczywistych przesłanek takich jak brzydki wygląd i zapach, pozostawione psie odchody niosą ze sobą ryzyko chorób, to siedlisko pasożytów. Znajdujące się w psim kale bakterie i pasożyty wywołują groźne dla zdrowia choroby. Najbardziej narażone na choroby pasożytnicze są dzieci, ponieważ często bawią się w piaskownicach, parkach, placach zabaw i mają nawyk wkładania rąk do buzi oraz oczu. Obowiązek sprzątania po pupilu nakłada także regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy miasta Gostynina, który mówi, że osoby utrzymujące zwierzęta domowe są zobowiązane do usuwania zanieczyszczeń przez nich pozostawionych. Sprzątanie po własnym psie to wyraz społecznej odpowiedzialności, chociażby wobec sąsiadów. Poza tym wszystkim mieszkańcom zależy na tym, aby żyć w czystej i zadbanej przestrzeni oraz troszczyć się o środowisko.

Edukujmy też innych. Jeżeli jesteś świadkiem sytuacji, kiedy inny właściciel nie sprząta po swoim pupilu, kulturalnie i spokojnie uświadom go i zaproponuj specjalną torebkę na psie odchody. Nic w tym trudnego, można je pobrać bezpłatnie w Wydziale Komunalnym przy ul. Parkowej 22. 

  • Konkurs plastyczny "Posprzątaj po swoim psie" - I miejsce Miłosz Eichel
  • Konkurs plastyczny "Posprzątaj po swoim psie" - II miejsce Kinga Kozanecka
  • Konkurs plastyczny "Posprzątaj po swoim psie" - III miejsce Lena Misztal

Źródło: UMGostynin/ UMŻarów

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt