Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Ogród w zgodzie z naturą

Fundacja KIM przygotowała dla mieszkańców mających możliwość prowadzenia lub posiadających ogródek publikację Ogród w zgodzie z naturą. Poradnik dobrych praktyk.

Jak piszą autorzy we wstępie, kierujemy tę publikację do wszystkich osób, które chcą dokonywać odpowiedzialnych wobec przyrody wyborów i tak gospodarować swoim najbliższym otoczeniem, aby przydomowe ogrody i tereny zielone nie tylko zapewniały nam warunki do komfortowego wypoczynku poprzez poprawę mikroklimatu, ale również wpisywały się w dbałość o środowisko naturalne.

Poradnik stanowi ciekawe wprowadzenie do tematyki różnorodności biologicznej, wyjaśnia, w jaki sposób skutecznie retencjonować wodę w naszych ogrodach i dlaczego kompost stanowi "czarne złoto". Trzon stanowią tutaj porady praktyczne, nie brak tu jednak zaplecza teoretycznego, które zarysowuje szerszy kontekst dla omawianych zjawisk.

Jeżeli jesteśmy na etapie planowania postanowień noworocznych, czemu nie uczynić jednym z nich postanowienia, by rozpocząć prowadzenie ogrodu w zgodzie z naturą?

Więcej o Fundacji KIM na stronie https://www.fundacjakim.pl/

Publikacja Ogród w zgodzie z naturą. Poradnik dobrych praktyk powstała w ramach projektu Zielono mi na Mazowszu dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Poniżej link do publikacji.

  • Ogród w zgodzie z naturą
  • Ogród w zgodzie z naturą

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt

baner toplayer
Teatr Kijowski 20.08.2022 g.21.00