Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Dziewięcioro najzdolniejszych uczniów otrzymało stypendia

Dzisiaj (28.10.2021) podczas sesji Rady Miasta dziewięcioro uczniów otrzymało stypendia za szczególne osiągnięcia sportowe i szczególne wyniki w nauce. Po raz pierwszy stypendia dla najzdolniejszych uczniów zostały przyznane w 2016 roku za rok szkolny 2015/2016

W tym roku szkolnym złożonych zostało 11 wniosków o przyznanie stypendium miasta Gostynina dla najzdolniejszych uczniów, dziewięć wniosków spełniało wymagane warunki, natomiast dwa z nich tych kryteriów nie zrealizowało.

Z rąk Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Redera oraz radnej miejskiej Anny Majchrzak, wybrani uczniowie otrzymali dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium i kwiaty. Należeli do nich:

1. Małgorzata Cichońska - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe (sukcesy w tenisie stołowym - III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - gra podwójna, IV miejsce w Finale 65 Mazowieckiego TTS - Memoriał redaktora Janusza Strzałkowskiego oraz zajęcie miejsc punktowych w zawodach powiatowych, rejonowych w tenisie stołowym).

2. Antonina Osmolak - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe (sukcesy w tenisie stołowym - III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - gra podwójna, III miejsce w Finale 65 Mazowieckiego TTS - Memoriał redaktora Janusza Strzałkowskiego oraz zajęcie miejsc punktowych w zawodach powiatowych, rejonowych w tenisie stołowym).

3. Natalia Sarzała - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe (liczne sukcesy we wrotkarstwie szybkim na różnych dystansach - I miejsce w Ogólnopolskich zawodach sportowych „3 Roller CUP Koronowo” we wrotkarstwie szybkim (4000m), I miejsce w „Roller CUP Koronowo„ we wrotkarstwie szybkim (500m), III miejsce w Torowych Mistrzostwach Polski w jeździe szybkiej na wrotkach, w 2021 r. powołanie do Kadry Narodowej w jeździe szybkiej na rolkach w kategorii Kadet oraz zajęcie miejsc punktowych w innych zawodach rejonowych, halowych we wrotkarstwie szybkim).

4. Roksana Rękawiecka - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe - sukcesy w zawodach lekkoatletycznych - I miejsce w Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym w Ciechanowie (bieg na 600 m), II miejsce (bieg 4x600 m), III miejsce w Mitingu „Mazovia Track Cup” w Piasecznie (bieg na 1000 m) oraz zajęcie miejsc punktowych w innych zawodach lekkoatletycznych).

5. Szymon Jędrzejewski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe - sukcesy w tenisie stołowym - I miejsce w Memoriale Andrzeja Grubby w tenisie stołowym, II miejsce w I Grand Prix Mazowsza oraz zajęcie miejsc punktowych w zawodach powiatowych, rejonowych w tenisie stołowym.

6. Michał Pawłowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe - liczne sukcesy we wrotkarstwie szybkim na różnych dystansach - II miejsce w Torowych Mistrzostwach Polski we wrotkarstwie szybkim,
5 medali na torowych Mistrzostwach Polski, III miejsce w klasyfikacji wielobojowej o Puchar Polski w jeździe szybkiej na wrotkach, powołanie przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich na zawody Cadet Challange w Ostendzie oraz zajęcie miejsc punktowych w innych zawodach rejonowych, halowych we wrotkarstwie szybkim.

7. Maciej Lewandowski - uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie - stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce - Certyfikat of Accomplishment 2020/21 umożliwiający udział projektu ucznia o tematyce sztucznej inteligencji w finale konkursu na projekty z użyciem sztucznej inteligencji.

8. Jakub Brzozowski - uczeń Technikum nr 3 w Zespole Szkół Technicznych w Płocku - stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce - Certyfikat of Accomplishment 2020/21 umożliwiający udział projektu ucznia o tematyce sztucznej inteligencji w finale konkursu na projekty z użyciem sztucznej inteligencji.

9. Klaudiusz Mikołajczyk – absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku – stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce (finalista w zawodach III stopnia XXXIX Olimpiady Języka Łacińskiego, doskonałe wyniki egzaminu maturalnego - powyżej 94% pkt z każdego zdawanego przedmiotu).

Stypendystom gratulujemy wspaniałych wyników i osiągnięć wierząc, że stypendia przyczynią się do rozwoju ich talentów.

  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów
  • Przyznanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt

baner toplayer
Teatr Kijowski 20.08.2022 g.21.00