Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Laureaci Festiwalu AVIS CANTORES w Zamku Gostynińskim

Burmistrz Miasta Gostynina zaprasza na koncert chórów – laureatów II Ogólnopolskiego Festiwalu Avis Cantores w Gostyninie.

W czwartek 30 września 2021r. o godz. 18.30 w Zamku Gostynińskim usłyszymy laureatów trzech pierwszych miejsc II Ogólnopolskim Festiwalu AVIS CANTORES w Gostyninie.

Chór Lutnia Nova z Aleksandrowa Kujawskiego który został założony w styczniu 2013 roku jest spadkobiercą działającego przez kilkadziesiąt lat w tym mieście chóru „Lutnia”. Chór liczy 28 chórzystów i pracuje pod kierownictwem dyrygenta Kai Potrzebskiej. Podczas Festiwalu w Gostyninie chór zdobył I miejsce w kategorii chórów wielogłosowych oraz nagrodę dla najlepszego Dyrygenta za utwór „Dam Ci ptaszka” .

Chór Tibi Cantamus powstał w 2001 roku, zrzesza 26 członków i działa przy parafii Św. Krzyża w Płocku. Chór pod batutą Jakuba Jabłońskiego zdobył II miejsce w kategorii chórów wielogłosowych podczas Festiwalu w Gostyninie.

Chór miejski Arce Cantores z Gostynina zdobywca trzeciej nagrody podczas Festiwalu jest już dobrze znany na naszej muzycznej scenie. Powstał z inicjatywy Michała Pilichowicza pod którego batutą działa od lutego 2019 roku, a od sierpnia 2019 roku chór został formalnie chórem miasta Gostynina. 

Chóry zaprezentują się w różnorodnym repertuarze, miejmy nadzieję że repertuar rozrywkowy porwie widzów do wspólnego śpiewu.

Już dziś serdecznie zapraszamy w czwartek na ucztę muzyczną. Do zobaczenia w Zamku Gostynińskim.

Wstęp wolny. 

  • plakat Koncert Chórów

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt