Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach - I Liga z udziałem Gostmatu Gostynin

W dniach od 3 do 12 września 2021r. szachiści Gostmatu reprezentowali Gostynin w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach – I Lidze. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Polski Związek Szachowy.

W I lidze uczestniczyło 26 drużyn szachowych z terenu całego kraju. Zespoły rywalizowały ze sobą na sześciu szachownicach. W każdej z drużyn musiała grać minimum jedna kobieta - na szachownicy nr 6, na pozostałych szachownicach (nr 1-5) mogły grać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Mistrzostwa przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, czyli każdy z zespołów bez względu na wynik – rozegrał 9 pojedynków. Tempo gry było typowe dla obecnych szachów klasycznych - 1,5 godziny na wykonanie 40 posunięć + 30 minut na dokończenie partii + 30 sekund dodawane po wykonaniu każdego ruchu na szachownicy.

Drużyna Gostmatu Gostynin cały czas znajdowała się w czołówce zawodów, jednak porażka w ostatniej rundzie 2,5-3,5 z szachistami z Jastrzębia Zdroju zepchnęła Gostmat Gostynin w klasyfikacji końcowej dopiero na 8 miejsce. Tym samym szachistom Gostmatu nie udało się obronić brązowego medalu wywalczonego w zeszłym roku. Zawody wygrał zespół z Gliwic – Akademia Szachowa CHESSGROW Gliwice.

Drużyna Gostmatu Gostynin w rozgrywkach I Ligi w tym roku odniosła 5 zwycięstw (4-2 z TSz SKOCZEK Sędziszów Małopolski, 4,5-1,5 z MKS OLIMPIJCZYK Chrzanów, 4-2 z VOTUM SA Polonią Wrocław, 3,5-2,5 z ADAMIETZ Strzelce Opolskie, 4-2 z Sz.S.O.N Dąbrowa Górnicza) oraz 4 porażki (2-4 z Akademia Szachowa CHESSGROW Gliwice, 2,5-3,5 z SEMPAU UKS HETMAN Częstochowa, 2-4 z Wrocławskim Klubem Szachowym KOPERNIK, 2,5-3,5 z UKS PIONIER Jastrzębie Zdrój).

Występ szachistów Gostmatu Gostynin w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach – I Lidze częściowo dofinansowany był ze środków Gminy Miasta Gostynina.  • szachiści Gostmatu Gostynin w DMP - I Liga
  • szachiści Gostmatu Gostynin w DMP - I Liga
  • szachiści Gostmatu Gostynin w DMP - I Liga

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt