Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Mazur odpada z Pucharu Polski

Na ćwierćfinale zakończyli zmagania w Pucharze Polski Płockiego OZPN piłkarze Mazura Gostynin.

W środę 15 września nasi piłkarze rozgrywali ćwierćfinał tych rozgrywek w Mochowie. Dwa tygodnie wcześniej w tym samym miejscu przegrali 1:4 w Lidze Okręgowej. Jednak tym razem, dzięki lepszej grze całego zespołu a zwłaszcza dobrych interwencjach bramkarza Mazura, tym razem Huberta Borowego, gra była wyrównana do samego końca.

Niestety, grający dość prostą piłkę gospodarze, opartą na strzałach z dystansu, odbitkach czy wrzutach z autu i wykończeniu w polu karnym także i tym razem okazali się lepsi.

Sparta objęła prowadzenie w 12 minucie. Przerzut piłki do Bartosza Włodarskiego i błąd w kryciu obrony Mazura, dzięki któremu zawodnik mógł oddać strzał w długi róg bramki Huberta Borowego, zakończył się golem. Nadzieją na lepszy rezultat był remis, za sprawą dwóch Eryków z Mazura. Najpierw Wydrzyński prostopadle podał do Przybylskiego a ten po zwodzie uderzył w kierunku bramki Sparty i piłka wpadła przy bliższym słupku do siatki.

Niestety, w 39 minucie gospodarze znów prowadzili. Znów dało o sobie znać fatalne boisko. Dwa tygodnie temu podczas meczu ligowego jedna z połów zalana była wodą, tym razem przez brak podlewania było twardo a liczne ubytki i dziury utrudniały rozgrywanie piłki. We wspomnianej 39 minucie piłkę uderzył na bramkę Jakub Zawadzki z rzutu wolnego z około 25 metrów. Futbolówka skozłowała na nierównej nawierzchni i zmyliła Huberta Borowego który zdążył ją jeszcze odbić na poprzeczkę, jednak przy tej interwencji przekroczyła ona już linię bramkową.

W drugiej połowie z czasem Mazur dominował na boisku, do końca walcząc o korzystny wynik. Niestety, ten już się nie zmienił i po dość dobrym meczu w wykonaniu naszej drużyny, to Sparta Mochowo zagra w półfinale Pucharu Polski Płockiego OZPN-u.

Mazurowi pozostają zmagania ligowe, a najbliższy mecz to ważny pojedynek z Amatorem Maszewo, w którym gra obecnie dwóch naszych byłych, zasłużonych graczy - Bartłomiej Dębicki i Damian Surmak. Ten mecz na Stadionie MOSiR w Gostyninie w najbliższą sobotę, 18 września 2021 r. o godzinie 16:30.

Sparta Mochowo - Mazur Gostynin 2:1

Bramki: 12' Bartosz Włodarski 39' Jakub Zawadzki - 31' Eryk Przybylski

Sparta: Patryk Skierski - Konrad Sieciński, Norbert Zawadzki, Bartosz Zawadzki, Tomasz Nowakowski, Jakub Zawadzki, Daniel Sieciński, Konrad Sobiecki, Mateusz Woziwosiński, Bartosz Włodarski, Rafał Krupiński, trener: Sebastian Szczypecki

Mazur: Hubert Borowy - Kamil Woźniak (71' Wiktor Smyczyński), Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Dariusz Kurkowski (75' Maciej Gajewski) - Michał Jędrzejczak, Paweł Znyk, Arkadiusz Górecki, Eryk Wydrzyński - Maciej Kowalski (68' Krystian Pawełkiewicz), Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Żółte kartki: Bartosz Zawadzki - Eryk Wydrzyński

Źródło: Mazur Gostynin