Inauguracja Mazura bez punktów

W sobotę, 21 sierpnia 2021 r., meczem 1. kolejki na wyjeździe z beniaminkiem - Startem Proboszczewice - seniorzy Mazura Gostynin rozpoczęli nowy sezon w Płockiej Lidze Okręgowej niestety od porażki.

Wszystko, co najważniejsze z przebiegu meczu, działo się w pierwszej połowie. W 33. minucie dogranie ze środka boiska celną główką wykończył Sebastian Trębiński. Radość gospodarzy nie trwała długo - dwie minuty później przepięknym strzałem z około 25 metrów popisał się Kamil Augustyniak i było 1:1. Tuż przed przerwą Proboszczewice znów prowadziły; tym razem po rzucie rożnym strzałem przy słupku bramkę zdobył Marcin Kralski.

W drugiej połowie Mazur próbował odrobić stratę. Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego atakowali, jednak żaden z tych ataków nie zakończył się bramką. Groźne kontry wyprowadzał Start, jednak dzięki dobrym obronom Huberta Borowego liczba zdobytych bramek dla gospodarzy już się nie zwiększyła.

Niestety, Mazur nie sprostał beniaminkowi i w 1. kolejce nie zdobył punktów. Za tydzień szansa to zmienić - w sobotę, 28 sierpnia o g. 17:00 na własnym boisku Mazur zagra w 2. kolejce z Unią Czermno.

---

Start Proboszczewice - Mazur Gostynin 2:1

bramki: 33' Sebastian Trębiński, 41' Marcin Kralski - 35' Kamil Augustyniak

Start: Oskar Lodziński - Piotr Adamkowski, Łukasz Kostun, Sebastian Trębiński, Przemysław Kowalkowski (81' Sebastian Duchewicz), Przemysław Bońkowski (68' Marcin Kłodawski), Robert Leński, Marcin Kralski (83' Marcin Zgorzelski), Marcin Mikołajczyk, Alan Owert, Arkadiusz Majchrzak (81' Patryk Dul); trener: Marcin Mikołajczyk, kierownik drużyny: Marek Dzierżanowski

Mazur: Hubert Borowy - Paweł Znyk, Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Maciej Kowalski - Rafał Wilamowski, Dariusz Kurkowski (73' Krystian Pawełkiewicz), Kamil Augustyniak, Michał Matecki - Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski; trener: Arkadiusz Szulczewski