Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

50-lecie istnienia i nadanie imienia Stasia i Nel Bibliotece dla dzieci i młodzieży

21 sierpnia 2021 r. Biblioteka dla dzieci i młodzieży świętuje jubileusz 50-lecia istnienia oraz nadanie jej imienia "Stasia i Nel". Z tej okazji Katarzyna Leśniewska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie,

Kamilla Ostrowska zastępca dyrektora biblioteki i Wioletta Jankowska kierownik Biblioteki dla dzieci i młodzieży serdecznie zapraszają do Strefy Animacji i Strefy Uroczystości.

Patronat nad jubileuszem objął Paweł Kalinowski Burmistrz Miasta Gostynina.

Wstęp wolny.

Strefa Animacji to przejazd przez miasto wraz z przewodnikiem Wesołą Ciuchcią, spotkanie z Teatrem Form Wielu oraz udział w warsztatach teatralnych, zabawy taneczne z Kicią Kocią, które poprowadzi instruktorka zumby Iwona Markus oraz kreatywne tworzenie miasteczka z tektury. Nie zabraknie waty cukrowej, malowania twarzy, jubileuszowego tortu, dziecięcych utworów z płyty Vox Singers i postaci z książek.

W Strefie Uroczystości obejrzymy jubileuszowy teledysk, do którego tekst napisał poeta Kamil Olszewski, muzykę Tomasz Sarniak. W teledysku wystąpili młodzi przyjaciele biblioteki, a nad produkcją czuwał fotograf Tomasz Balcerzak. Nagranie ścieżki dźwiękowej powstało w Garaż Studio.

Gościem specjalnym uroczystości będzie Monika Rosca-pianistka, publiczności znana z roli Nel z ekranizacji powieści "W pustyni i w puszczy" z 1973 roku. Spotkanie z nią poprowadzi Mariusz Pogonowski aktor Teatru Dramatycznego w Płocku. Monika Rosca zaprezentuje recital muzyki fortepianowej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Plateau, którego wokalistą jest Michał Szulim. Usłyszymy między innymi: "Niebezpiecznie piękny świt", "Nic nie pachnie tak, jak Ty". Więcej szczegółów na plakacie. 

  • plakat jubileuszowy 50-lecia MBP dla dzieci i młodzieży
  • plakat Plateau

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt