Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Dziś Święto Ziemi - troszczmy się o naszą planetę na co dzień!

4VrjAAAAAElFTkSuQmCC

Już ponad 190 krajów celebruje Dzień Ziemi. Od 1990 r. świętuje także Polska.

Obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w latach siedemdziesiątych XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Głównym celem wydarzenia stało się podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństw i propagowanie zasad  zrównoważonego rozwoju we wszystkich zakątkach świata. Globalne ocieplenie,  wszechobecność plastiku czy kryzys bioróżnorodności – to tylko niektóre zagadnienia, które podejmowane są w ramach Dnia Ziemi.

Zaangażowanie w przedsięwzięcie społeczności międzynarodowej umożliwia wieloaspektowe ukazanie problemów związanych z ekologią, stwarza sposobność do zaprezentowania wyjątkowości i specyfiki  różnych regionów na świecie, przy jednoczesnym wskazaniu na problemy ekologiczne danego obszaru.

Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Przywróć naszą Ziemię”. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (GDOŚ) zachęca do angażowania się w działania proekologiczne i troski o Ziemię na co dzień. Dobrostan naszej planety zależy od działań każdego z nas. Zmieniając pewne nawyki możemy realnie wpłynąć na poprawę kondycji Ziemi.

Najlepiej zacząć już dzisiaj, bo nie ma lepszej okazji, by zmienić swoje przyzwyczajenia i zadbać o naszą planetę - Zróbmy prezent sobie i innym!

Zachęcamy do objerzenia filmu edukacyjnego, który w przystępny i przyjemny sposób pokaże Ci, jak poprzez proste zmiany w codziennych czynnościach pozytywnie wpłynąć na naszą Ziemię.

źródło: www.gdos.gov.pl

 

EduKredka – DZIEŃ ZIEMI / Film edukacyjny #12

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt