Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Śniadanie, leki, właściwe ubranie. Jak przygotować się do szczepienia?

Od poniedziałku (25.01) formalnie ruszyły w Polsce szczepienia populacyjne przeciw COVID-19. Po tzw. grupie zero, w której byli m.in. medycy, dawkę szczepionki otrzymają teraz seniorzy, którzy skończyli 70 lat i zdołali zarejestrować się na szczepienie.

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia osób, które skończyły lat 80, zaś od 22 stycznia rejestrować mogą się również osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia zgodnie z harmonogramem zaczeły się w poniedziałek, 25 stycznia. Szef KPRM Michał Dworczyk informował w niedzielę, że będą realizowane w ponad 5 tys. punktów w całym kraju.

Jak przygotować się na szczepienie?

Jak senior ma się przygotować na szczepienie? Powinien zjeść śniadanie, nie zapomnieć o codziennych lekach i punktualnie stawić się w punkcie szczepień.

Eksperci podkreślają, że bardzo ważne jest ubranie. Zamiast zapinanych na guziki koszul i bluzek - lekarze zalecają luźna podkoszulkę z krótkim rękawem, na którą można nałożyć sweter lub bluzę. Wtedy wystarczy tylko odsłonić ramię bez zdejmowania ubrania.

Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty i okulary, oczywiście jeśli pacjent nosi je na co dzień. Podczas szczepienia będą potrzebne przy wypełnianiu ankiety. 

Kwestionariusz składa się z dwóch części:

- Pierwsza część ankiety dotyczy koronawirusa (czy nie byliśmy zakażeni w ostatnich czterech tygodniach albo nie mamy objawów, które mogłyby sugerować zakażenie, na przykład utrata węchu i smaku, gorączka czy kaszel) 

- W drugiej części pojawiają się pytania o inne choroby pacjenta.

Żeby przyspieszyć proces - dostępną w internecie ankietę można wydrukować i wypełnić w domu. Po przeanalizowaniu kwestionariusza, lekarz pacjenta bada i kwalifikuje do szczepienia. źródło: tokfm.pl

  • Logo programu Szczepimy się

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt

baner toplayer
Teatr Kijowski 20.08.2022 g.21.00