Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Kampania na rzecz czytelnictwa młodzieży w gostynińskiej MBP

W dniu 29.10.2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie zakończyła projekt ,,Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży”. W ramach współpracy z młodzieżą z gostynińskich i płockich szkół powstał film promujący książkę i czytelnictwo, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy. Premiera filmu miała miejsce na Sali Widowiskowej Kina Siemowit MCK w Gostyninie. Koordynatorami projektu były: Katarzyna Leśniewska i Renata Mielniczuk.

Kampanii towarzyszyły spotkania online dotyczące jednego z najważniejszych tematów interesujących i dotykających młodych ludzi. Cyber świat jest fascynujący i wciąga, jednak wiąże się z nim wiele niebezpieczeństw. Uzależnienie od gier komputerowych, przemoc rówieśnicza, przestępczość – to jedne z wielu tematów, które poruszyliśmy na spotkaniu. Opowiedzieliśmy, co zrobić, żeby Internet był dla nas źródłem rozwoju, a nie kłopotów i zmartwień.

Spotkanie online poprowadził między innymi Mikołaj „Mikser” Mądrzyk – filozof, poeta, raper. Były to warsztaty dla młodzieży, w trakcie których omówił zagadnienia, takie jak przemoc, uzależnienia, mass media i manipulacje, treningi kreatywności i kultura hip-hop. Mikser od lat jest ambasadorem Cała Polska Czyta Dzieciom, prowadzi zajęcia dla ludzi uzależnionych od narkotyków. Ludzi, którzy doświadczyli przemocy psychicznej lub fizycznej. Jest współtwórcą programu #niebądźbezwartościowy i bierze udział w wielu koncertach i wydarzeniach promujących pomoc drugiemu człowiekowi. Druga część warsztatów, które chcemy zaprezentować dotyczyła ,,Młodzieży w cyberświecie.

Projekt realizowany był przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie przy współpracy z Fundacją Civis Polonus w ramach projektu „Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży”.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Linki promujące projekt MBP

https://www.youtube.com/watch?v=He106L-xyhE

https://www.youtube.com/watch?v=R0V90yS6FoI

https://www.youtube.com/watch?v=8vGt_iSWrRg

  • plakat projektu MBP

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt