Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

#sadziMY

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i posadź drzewko!

Kolejny już raz, z inicjatywy Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy, Lasy Państwowe organizują akcję #sadziMY.

W piątek 18 września we wszystkich nadleśnictwach w Polsce rozdawane będą sadzonki rodzimych drzew leśnych.

Nadleśnictwo Gostynin zaprasza do swojej siedziby, przy ul. Bierzewickiej 55, gdzie od godziny 8.00 do 15.00 będzie można odebrać sadzonki sosny, dębu, buka.

Zapraszamy również do naszego stoiska przy Hali Targowej - MCH „Stara Betoniarnia” w Gostyninie - w godzinach 7.00 – 11.00.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. W ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zachęcają do wzięcia udziału w akcji. Mała sadzonka, którą masz w rękach, to początek wielkiej przygody. Wyrosłe z niej drzewo w ciągu swojego życia zapewni nam tlen, oczyści powietrze, złagodzi zmiany klimatu, stanie się siedliskiem wielu organizmów, a w przyszłości drewno z niego powstałe może stworzyć komuś dom. Lasy zajmują już trzecią część obszaru Polski. Leśnicy co roku sadzą 500 milionów drzew, ale wszyscy możemy iść w ich ślady i zrobić coś ważnego dla naszego otoczenia. Posadźmy otrzymane od leśników drzewka tam, gdzie możemy i będziemy mogli się nimi opiekować. Odwdzięczą się nam stukrotnie.

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy o przestrzeganie zasad Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

https://gis.gov.pl/bez-kategorii/dekalog-bezpiecznego-zachowania-podczas-epidemii-koronawirusa/

  • Sadzimy drzewa - plakat

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt