Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Zachęcamy do udziału w projekcie „Tradycyjny Sad”

"TRADYCYJNY SAD" to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.

Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie. Sad może zostać założony przy szkole, kościele, plebanii lub na działce należącej do gminy. Kładziemy nacisk na prowadzenie sadu w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który nie szkodzi środowisku.

Projekt skierowany jest do wszystkich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, z których 150 otrzyma od Fundacji BOŚ grant na zakup drzewek i materiałów potrzebnych do pracy.


REJESTRACJA ZESPOŁÓW TRWA DO 28 LUTEGO 2019 ROKU.

Zespół do udziału w projekcje zgłasza nauczyciel – opiekun grupy. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny - 507 006 579 lub mailowy tradycyjnysad@fundacjabos.pl.

Szczegółowe informacje odnośnie projektu znajdziecie Państwo w linku poniżej:
http://tradycyjnysad.pl/index.php?m=ho

  • Zachęcamy do udziału w projekcie „Tradycyjny Sad”

Treść plakatu: Tradycyjny Sad; Logo: BOŚ Fundacja; Załóż sad przy szkole; Do 28 lutego 2019 r. trwają zapisy do konkursu edukacyjnego dla szkół „Tradycyjny Sad”; Celem projektu „Tradycyjny Sad”  jest promocja starach odmian drzew owocowych oraz sposobu ich pielęgnacji niepowodującej wpływu na środowisko.; 150 szkół, które stworzą najlepsze projekty mini sadu owocowego otrzyma grant na zakup drzewek i materiałów potrzebnych do pracy.; Ponadto dla najlepszych uczestników – uczniów i nauczycieli – przewidziano dodatkowe nagrody rzeczowe.; Udział w projekcie to niezwykła szansa na pomoc w ratowaniu drzew starych odmian przed wyginięciem! To również szansa na przeżycie wspaniałej przygody, jaka jest obcowanie z przyrodą i stworzenie własnego mini sadu.; Zapisy i więcej szczegółów: www.tradycyjnysad.pl

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt