Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Słów kilka o Herbercie (i nie tylko)

Tegoroczną edycję Jesiennych Spotkań z Poezją zakończyła prelekcja Waldemara Smaszcza poświęcona Zbigniewowi Herbertowi, przeznaczona dla młodzieży gostynińskich szkół.

Wypożyczalnia dla dorosłych zorganizowała dla uczniów gostynińskich szkół spotkanie z Waldemarem Smaszczem. Głównym bohaterem prelekcji był Zbigniew Herbert. Znany krytyk literacki, autor wielu publikacji, opowiadał o roli, jaką Zbigniew Herbert pełni we współczesnej polskiej poezji. Ale nie ograniczył się w swej opowieści wyłącznie do niego. Młodzież usłyszała również wiele ciekawostek związanych z poetami okresu romantyzmu, dowiedziała się, dlaczego Herbert nie przepadał za Adamem Mickiewiczem, jakie były związki autora „Pana Tadeusza” z Towiańszczyzną. Waldemar Smaszcz postawił dość śmiałą tezę, określając jako sektę Andrzeja Towiańskiego i jego stronników.

Spotkanie z Waldemarem Smaszczem było ostatnim akordem Jesiennych Spotkań z Poezją 2018. Wcześniej na gostynińskim zamku zorganizowany został wspaniały koncert Joanny Lewandowskiej „Niebo dla złodziejek”, a w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury poeci rywalizowali w Turnieju Jednego Wiersza. Organizatorem Jesiennych Spotkań z Poezją jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina.

Źródło: MBP w Gostyninie

  • prelekcja Waldemara Smaszcza
  • prelekcja Waldemara Smaszcza
  • prelekcja Waldemara Smaszcza

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt