Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Piłkarze Mazura zdobyli Wicemistrzostwo Polski w minifutbolu

Znakomite wieści nadeszły do klubu MKS Mazur Gostynin z Chorzowa, gdzie w sobotę, 21 lipca 2018 r. dwóch zawodników Mazura reprezentując barwy drużyny Kluge Team Płock - Bartłomiej Dębicki i Damian Surmak – niespodziewanie wywalczyli Wicemistrzostwo Polski w minifutbolu – rywalizacji najlepszych zespołów w kraju na boiskach sześcioosobowych. Dzięki drugiemu miejscu wystąpią w turnieju finałowym Ligi Mistrzów EMF w minifutbolu, który zaplanowano na październik w Chorwacji.

W rozgrywkach PlayArena rywalizuje ponad 225 tysięcy piłkarzy w mniej lub bardziej oficjalnych rozgrywkach na boiskach ORLIK na terenie całej Polski. Najlepsi w trwających cały rok turniejach eliminacyjnych uzyskują awans do Finałów Mistrzostw Polski a najlepsi z najlepszych, którzy pokazują się z najlepszej strony w turnieju finałowym mogą otrzymać od selekcjonera Reprezentacji Polski – Klaudiusza Hirscha – powołania do piłkarskiej Reprezentacji Polski w piłce nożnej sześcioosobowej.

Jednym z takich najlepszych piłkarzy – kapitanem piłkarskiej Reprezentacji Polski – jest na co dzień grający w IV-ligowym Mazurze Gostynin 35-letni Bartłomiej Dębicki.

W sobotę, 21 lipca 2018 r. po długiej drodze eliminacyjnej i tzw. „dzikie karcie”, do Chorzowa na Turniej Finałowy na boczne boisko Stadionu Śląskiego udała się drużyna Kluge Team Płock.

Pierwsze mecze pokazały, że rywalizacja jest bardzo ciężka. Płocki zespół, który do Chorzowa wyjechał wczesnym rankiem od razu przystąpił do rywalizacji. W składzie z dwoma zawodnikami Mazura, Kluge Team Płock wywalczył awans z drugiego miejsca, jednak z meczu na mecz było coraz lepiej.

W ćwierćfinale Kluge Team Płock wygrał niespodziewanie z ubiegłorocznym Mistrzem Polski – drużyną Tiki Taka Warszawa a w półfinale pokonał gospodarzy turnieju - drużynę The Cyborgs Chorzów.

Awans do finału był już największym sukcesem drużyny i oznaczał, że już Team Kluge Płock zapewnił sobie grę w turnieju Finałowym Ligi Mistrzów EMF, zaplanowanego na październik w Chorwacji – kraju piłkarskich Wicemistrzów Świata z zakończonego przed tygodniem Mundialu w Rosji.

Sam finał, w którym Team Kluge spotkał się z zespołem Dynamik Herring Toruń, przebiegał pomyślnie.

Płocki zespół wygrywał 1:0 jednak z czasem rywale przejmowali inicjatywę na boisku. Niestety, rywale wyrównali kilka minut przed końcem a w dogrywce okazali się lepsi, wygrywając 3:1.

MVP – czyli najlepszym zawodnikiem turnieju – wybrano oczywiście Bartłomieja Dębickiego.

W kadrze Team Kluge Płock poza dwoma obecnymi zawodnikami Mazura – wspomnianym Dębickiem i 27-letnim Damianem Surmakiem - wystąpili także dwaj byli piłkarze gostynińskiego klubu: 36-letni Maciej Piórkowski i 24-letni Jarosław Kułaga:

- Myślę, ze przed turniejem takie drugie miejsce w ciemno byśmy brali. Jesteśmy szczęśliwi. To bardzo duża nagroda, że pojedziemy do Chorwacji – powiedział na gorąco po turnieju Maciej Piórkowski, były zawodnik Mazura i najstarszy z zawodników w kadrze Team Kluge Płock.

Serdeczne gratulacje za zdobycie tytułu Wicemistrza Polski w minifutbolu dla Bartłomieja Dębickiego oraz Damiana Surmaka.

  • Wicemistrzostwo Polski w minifutbolu
  • Wicemistrzostwo Polski w minifutbolu
  • Wicemistrzostwo Polski w minifutbolu
  • Wicemistrzostwo Polski w minifutbolu
  • grafika Mazur

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt