Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Marsz dla Życia i Rodziny w Gostyninie

„Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi”
encyklika Evangelium vitae św. Jan Paweł II

Przypominamy, że w niedzielę 17 czerwca 2018r. obydwie gostynińskie parafie organizują po raz pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem Kocham Cię Życie. Celem przyświecającym temu przedsięwzięciu jest ukazanie wartości życia i rodziny.

Zapraszamy, aby pod tym hasłem, przemaszerować ulicami Gostynina w radosnym pochodzie, manifestując poparcie fundamentalnej wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Życia, którego istnienie tak często zależy od ofiarności i postawy służby spotykanych na swej drodze osób.

Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy parafii św. Marcina. Kolorowy pochód zmierzać będzie ulicami Gostynina do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie na uczestników czekać będzie piknik rodzinny oraz koncert muzyczny.
Marsz zakończy Eucharystia o godzinie 17:30.

Przyłącz się i maszeruj z nami. Życie człowieka jest warte każdego zaangażowania! Biorąc to  pod uwagę wyjdziemy na ulice Gostynina, aby wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę. Podczas Marszu odbędzie się zbiórka pieluch w ramach akcji „Pielucha dla Malucha”.

Organizatorzy:
Parafia Miłosierdzia Bożego
i Parafia św. Marcina
w Gostyninie

  • Marsz życia

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt