Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Bilans działań pn. „Telefony”

Wczoraj (24.04.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego gostynińskiej komendy na terenie całego powiatu zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy podczas jazdy, w nieprzepisowy sposób korzystają z telefonów komórkowych.
Wczorajsze działania wynikały z ogólnopolskiej akcji policyjnej pn. „Telefony”. W całym kraju funkcjonariusze podczas kontroli drogowych przypominali o zagrożeniach wynikających z używania telefonu podczas kierowania pojazdem. Nieprzepisowe korzystanie z tego urządzenia podczas prowadzenia samochodu sześciokrotnie zwiększa ryzyko wypadku.
W trakcie działań mundurowi odnotowali 4 przypadki korzystania z telefonu w sposób niezgodny z przepisami. Wobec kierujących zastosowano 3 mandaty oraz 1 pouczenie.
Akcja "Telefony" ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń na drogach, do których dochodzi przez nieuwagę kierowców skupionych na obsłudze telefonu. Przypominamy, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym, kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • KPP

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt