Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Policjanci i funkcjonariusze ITD sprawdzali trzeźwość

26.06.2017r.  gostynińscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób”. W ich efekcie skontrolowano trzeźwość blisko 200 osób.
Działania „Trzeźwość w przewozie osób” skierowane są na eliminowanie z dróg głównie kierowców zajmujących się zbiorowym przewozem osób tj. busów i autobusów. W tym czasie policjanci dokonują również szczegółowej kontroli pojazdów. Wczorajsze działania prowadzone były wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. Nie ujawnione zostały nieprawidłowości w trakcie kontroli trzeźwości tej grupy kierujących.
Jednak policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. 54-latek został zatrzymany na terenie Szczawina Kościelnego, natomiast 55-latek w Budach Kaleńskich. Obaj mężczyźni są mieszkańcami gminy Szczawin Kościelny i obaj mieli ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 55-latek za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości przyjął 500-złotowy mandat, natomiast 54-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem, gdzie grozi mu wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania rowerem.
Apelujemy o powstrzymywanie się od kierowania jakimkolwiek pojazdem po spożyciu alkoholu. W takim stanie, nawet poruszanie się rowerem po drogach, stwarza ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia, ale też innych uczestników.
sierż.szt. Dorota Słomkowska

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt