Pewne zwycięstwo i awans na trzecie miejsce. Za tydzień hitowy mecz

W 11 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin wygrali w Łukomiu ze Skrwą 4:0.

Na szczęście w niedzielę, 24 października nie doszło do koszmarnej wpadki jak w ubiegłym sezonie, gdy Mazur zagrał jedno z najsłabszych spotkań w sezonie i przegrał w Łukomiu 1:4. Tym razem nasz zespół pewnie, od pierwszych minut kontrolował sytuację na boisku. Obrońcy Skrwy nie dawali sobie rady szczególnie z Erykiem Przybylskim, który co chwila wyprzedzał w pojedynkach biegowych rywali i stwarzał zagrożenie bramkowe.

Choć tym razem nasz napastnik nie zdobył bramek z akcji, a ze stałych fragmentów gry. Najpierw w 27 minucie faulowany był Dariusz Kurkowski a rzut wolny z około 25 metrów na bramkę zamienił Przybylski. W 42 minucie spóźniona interwencja Marcina Beksy na pomocniku Mazura Pawle Znyku zakończyła się podyktowaniem przez sędziego Adriana Majewskiego rzutu karnego. Jedenastkę pewnie wykorzystał Eryk Przybylski, trafiając w tym sezonie po raz ósmy  i stając się najskuteczniejszym zawodnikiem Mazura w tym sezonie (następnie Bartosz Komorowski - siedem).

W drugiej połowie kilka okazji stworzyli sobie gospodarze, jednak bez zdobyczy bramkowej. W końcówce swój talent pokazała młodzież Mazura. W 83 minucie podanie z własnej połowy Macieja Gajewskiego do Krystiana Pawełkiewicza zakończyło się zwodem i strzałem do bramki a w efekcie tego podwyższeniem przez młodego napastnika Mazura wyniku na 3:0. Pawełkiewicz ustalił wynik meczu na 4:0, w 88 minucie po wykończeniu zespołowej akcji i strzale z 15 metrów.

Wygrana pewna i raczej spodziewana z niżej notowanym rywalem dała awans na 3 miejsce w tabeli. Za tydzień, w sobotę, 30 października 2021 r. o g. 13:30 na Stadionie MOSiR w Gostyninie hitowy pojedynek - trzeci Mazur zagra z liderem w tabeli Kasztelanem Sierpc. Zwycięstwo pozwoli naszej drużynie myśleć nawet o zajęciu pierwszego miejsca w tabeli po rundzie jesiennej, kibiców już zapraszamy na to spotkanie.

Skrwa Łukomie - Mazur Gostynin 0:4

bramki: 27' i 42' (rzut karny) Eryk Przybylski, 83' i 88' Krystian Pawełkiewicz

Mazur: Hubert Borowy - Kamil Woźniak, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Maciej Kowalski - Michał Jędrzejczak (86' Wiktor Smyczyński), Dariusz Kurkowski, Arkadiusz Górecki (46' Maciej Gajewski), Paweł Znyk, Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski (75' Krystian Pawełkiewicz); trener: Piotr Dutkiewicz