Weekendowe zwycięstwa ZWOLEŃ-TEAM we wrotkarstwie szybkim w odległych Gorlicach

W dniu 3 października odbyły się w odległych Gorlicach (470km od Gostynina) zawody w jeździe szybkiej na łyżworolkach Speed.

Organizator Stowarzyszenie "Maraton" Gorlice, dla młodszych kategorii przygotował dystans 1 km, a po zmaganiach kolarzy szosowych czas przyszedł na rywalizację wrotkarzy Speed na dystansach: 22,780 km i 42 km, w których to wystartowało ponad 100 osób wraz z mocną obsadą słowackich zawodników.

4 osobowa grupa seniorów z UKS Z-T wystartowała na dystansie półmaratonu oraz maratonu.

Dobrze zaprezentował się trener UKS Z-T Łukasz Flejszer, który w wyścigu na 22,780 km zajął 1 miejsce w ,,open’’ w czasie 38 min na dość trudnej technicznie trasie z 90 stopniowymi zakrętami i rondami oraz podmuchami wiatru.

Bardzo duży sukces odniósł senior Rafał Gaweł (UKS Z-T), który zajął 3 miejsce w kat. open na dystansie półmaratonu, a 5 miejsce przypadło Mateuszowi Chojnackiemu (UKS Z-T).

Na dystansie 42km 4 miejsce w kategorii open zajął Mateusz Solga /UKS Z-T/, tym samym uplasował się na 1 miejscu kategorii wiekowej 31-50.