Memoriał mec. Wacława Kujawy: Michał Guziński i Bogdan Jędrzejewski najlepsi

W niedzielę, 13 września 2020 r. na kortach tenisowych koło Miejskiego Centrum Kultury zakończono rywalizację mistrzostwach Gostynina w tenisie ziemnym - Memoriale im. mec. Wacława Kujawy.

Rekordowa liczba 29 tenisistów przystąpiła do rywalizacji w XXIII Memoriale im. mec. Wacława Kujawy rozgrywanym na kortach MOSiR przy Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.

Nietypowa była także pora rozgrywania turnieju – wrzesień - podczas gdy zwykle jest to czerwiec, jednak w tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne termin musiał ulec zmianie.

Również z powodu dużej ilości uczestników jak i niekorzystnej pogody – opady deszczu - w ubiegłym tygodniu nie zdołano dokończyć rywalizacji w jeden weekend, trwała ona z przerwami w przez 9 dni.

W Memoriale im. mec. Wacława Kujawy w tym roku już w pierwszej rundzie kategorii OPEN sensacyjnie odpadła turniejowa „jedynka” - czyli zwycięzca trzech poprzednich edycji, pochodzący z Gostynina - Dawid Strzelecki.

Rywalizacja systemem pucharowym (do 9 wygranych setów) była zaciekła, po trzech rundach wyłoniono finalistów - w kat. OPEN zmierzyli się Dariusz Mieszkowski z Kutna i Wojciech Guziński z Warszawy.

W meczu, podczas którego obaj zawodnicy pokazali bardzo dobry poziom umiejętności tenisowych, pierwszego seta wygrał Guziński, a potem Mieszkowski. O zwycięstwie musiał zdecydować tie-break grany do 10 punktów, w którym lepszy okazał się Wojciech Guziński (10:6).

Natomiast w środę, 9 września zakończono rywalizację w kategorii Old-Boy (powyżej 45 lat). Zwyciężył w niej gostyninianin Bogdan Jędrzejewski, który po kiepskim początku pokazał charakter i pokonał w drugim secie i tie-breaku Romana Mazura z Płocka 1:6, 7:6 i 10:9.

Nagrody pieniężne ufundował syn mec. Wacława Kujawy - mec. Jacek Kujawa.

Za miejsca I-III zawodnicy otrzymali puchary oraz drobne upominki od „ALIOR BANKU” w Gostyninie, za I-IV m-ca pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczał Dyrektor MOSiR w Gostyninie p. Wiesław Adamski.